Ana sayfa Öne Çıkanlar AKP’li vekilin torpil trafiği

AKP’li vekilin torpil trafiği

PAYLAŞ

AKP’li Kavaklıoğlu’nun adının geçtiği belgelerde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürü Cengiz Erdem’e torpil yazıları yazıldığı görüldü.

Bakanlara torpil yazısı

Müezzinoğlu’na gönderilen yazıda, üç isme yer verilerek, “Aşağıda isimleri ve bilgileri yazılı kişiler, SGK Kurumu’nda belirtilen iller için SGK Denetmen Yardımcısı alımı mülakat sınavlarına girecek olup, bilginizi ve gereğini saygılarımla arz ederim” diye yazıldı.

Turizm Bakanı, MSB Bakan Yardımcısı…

Kavaklıoğlu’nun, Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya gönderdiği yazı da şöyle: “A.C.A., Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Kütüphaneci alımına başvurmuş olup, sözlü mülakat aşamasına 23 Şubat 2017 tarihinde girecektir. Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu olup, KPSS puanı 78.611’dir. Tercihi İstanbul’dur.”

Bir başka belgeye göre de Kavaklıoğlu, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’a şu ricada bulundu: “R.S., Sahil Güvenlik Komutanlığı Destek Uzmanı alımına müracaat etmiş olup, 23 Şubat 2017 tarihinde Ankara Sahil Güvenlik Ek Hizmet Binası’nda mülakat yapılacak sözlü mülakat aşamasına girecektir. Bilginizi ve gereğini saygıyla arz ederim.”

Belgelerden bir diğerinde ise Kavaklıoğlu’nun Adli Tıp Kurumu Başkanı Yalçın Büyük’ten mülakata girecek bir kişi için yardımcı olmasını istediği görülüyor. 2 Mart 2017 tarihli yazıda ismi geçen E.K.’nın, KPSS’de kendisinden yüksek puan alanları sollayıp, 91.67 puanla ikinci sırada sınavı kazanması dikkat çekti.
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’a değişik tarihlerde mesaj gönderdiği görülen Kavaklıoğlu, “Aşağıda isimleri ve bilgileri yazılı kişiler, 19’uncu Dönem Özel Harekat Birimleri’nde istihdam edilmek üzere polis eğitim merkezleri için yapılacak olan mülakat sınavlarına girecek olup, bilginizi ve gereğini saygılarımla rica ederim” diyor. Talebin altına referans olduğu onlarca polis adayının adının da eklendiği görülüyor.

Bilgisayar korsanları el geçirdi

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, konuyla ilgili soruları yanıtlayan Kavaklıoğlu’nun danışmanları, “Hackerlar galiba Meclis’in faks sistemine girmiş. Sayın vekilimiz, kimlerin nasıl elde ettiğiyle ilgili inceleme başlattı. Belgelerin birçoğu doğru değil. Hepsi incelenecek” dedi.