Ana sayfa Logo Altı AKP’nin 8’inci katına çıkacak

AKP’nin 8’inci katına çıkacak

PAYLAŞ

Referandum sonuçlarının ardından AKP, ışık hızıyla Erdoğan’ın “başkanlığı” için çalışıyor. Erdoğan’ın kısa süre sonra AKP’nin başına geçmesi için partinin çalışmalara başladığı belirtiliyor.

AKP’den konuyla ilgili yapılan ilk açıklamada 27-28 Nisan tarihleri arasında Erdoğan’a parti üyeliği teklifi yapılacağı belirtilmişti. Üyelik teklifinin ardından AKP’nin yapacağı kongrede Erdoğan yine partinin başına geçecek.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, Erdoğan’ın hem çalışma sistemi hem de çalışma mekanları değişecek. Erdoğan, genel başkan olduktan sonra partinin TBMM’de yapılan grup toplantılarına her salı günü başkanlık edecek ve haftalık konuşmalarına yeniden dönecek. TBMM’de kullanacağı yeni odası da son tadilatla hazır hale gelecek. Erdoğan, genel merkezdeki odasına da dönecek. AKPi’nin 8’inci katı yeniden dizayn edilecek. Erdoğan’ın Beştepe’de birlikte çalıştığı özel kalemi ve danışmanları genel merkeze taşınacak. Bazı kişiller, sürekli genel merkezde görev yapacak. Partinin MKYK ve MYK gibi düzenli çalışan kurullarını da Erdoğan yönetecek. Cumhurbaşkanı’nın, haftanın bir gününü genel merkezde geçireceği belirtiliyor.