Ana sayfa Gündem AKP’ye yakınlığı ile bilinen Ömer Turan gözaltına alındı

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Ömer Turan gözaltına alındı

AKP'ye yakın televizyon yorumcusu Ömer Turan, yine gözaltına alındı.

PAYLAŞ

Turan, ifade vermeye gittiği karakolda, başka bir davada vermediği ifadeden dolayı hakkında yakalama kararı çıktığını ifade etti.

Odatv’ye konuşan Ömer Turan, gözaltına alınışını şöyle anlattı:

“Eyüp’te Asayiş Büro’da gözaltına alındım. İfade için çağırmışlardı. Önceden, Ankara’da, yine vermediğim bir ifadeden dolayı yakalama kararı çıkmış.

Bana attığım tweetlerden dolayı birçok dava açıldı. Ama bu, Fidel Okan’ın suç duyurusu… Fidel Okan, Cumhurbaşkanımızı eleştirmişti, ben de cumhurbaşkanımızı savunmuştum. Fidel Okan’ı eleştirdiğim için, bana hakaret davası açmıştı. Seçimlerle ilgili olarak bir iddia vardı ortada. Fidel Okan, daha sonra bu iddiayı kaybetmişti. ‘İddiayı kaybedersem davayı çekeceğim’ demişti ve iddiayı da çekti. Ama ben prosedür olarak Ankara’daki yere ifade vermediğim için yakalama kararı çıkarılmış.

Şu an Eyüp Merkez Karakolundayım ve nezarethanedeyim.”

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA DUYURDU

Ömer Turan, kişisel sosyal medya hesabından da gözaltına alınışını duyurdu.

Turan, “Yine gözaltına alındım. Hakaret ve iftira davasından dolayı, sanırım başka şehirdeki davada ifade vermediğim için yine gözaltına alındım. Yeter ya. Bıktım artık. FETÖ ile mücadele et dediler, bizde ediyoruz, anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Disiplin cezası bile almamış adamım” derken, “Erdoğanı savunduğum için başka bir şehirde bana hakaret davası açılıyor, orada ifade vermediğim için zorla getirilme kararı çıkarılıyor, apar topar gözaltına alındım yine. Şu an karakola götürülüyorum. Vallahi bıktım billahi bıktım. Bana yapılan FETÖ’cülere yapılmıyor” diye yazdı.

Turan ayrıca, “Müslüman Türk olmanın Bedelini ödüyorum. Bu ülkenin asıl zencileri Müslüman Türklerdir. Hayatında disiplin cezası bile almamış adamın, Türk devletini, Türk milletini savunduğum için şimdi karakollardan çıkamıyorum” diye de belirtti.

Öte yandan, Ömer Turan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik açıklamaları nedeniyle “hakaret” ve “iftira” ettiği gerekçesiyle bu yılın başında da gözaltına alınmıştı.