Ana sayfa Editörden Akşam yazarları Hürriyet’i hedef aldı: Teröristlerle ilişkinizi bu manşetlerle örtemezsiniz

Akşam yazarları Hürriyet’i hedef aldı: Teröristlerle ilişkinizi bu manşetlerle örtemezsiniz

PAYLAŞ

Akşam Gazetesi’nin üç yazarı “Karargah rahatsız” manşeti nedeniyle Hürriyet Gazetesi’ni hedef aldı. Markar Esayan söz konusu manşet için, “El-Bab’da birçok şehit vererek Türkiye için idam sehpası kurmak isteyenlere büyük bir şamar indirmiş siyasi liderlik/milli ordunun arasını açmaya dönük “Karargah rahatsız” manşeti, aslında siyaset dışı mekanizmaların çalışması için bir çıra yakma niyetiyle atılmış gibi.” yorumunu yaparken, Murat Kelkitlioğlu’nun yazısında ise şu ifadeler yer aldı:

“Milletine 15 Temmuz akşamı bomba atan, tankla ezmeye kalkan teröristlerle ilişkinizi bu manşetlerle örtemezsiniz! O çok sevdiğiniz, her fırsatta ‘yardımınıza’ çağırdığınız askeri vesayeti artık geri getiremezsiniz! Bugüne kadar anlamadıysanız, 16 Nisan’da yiyeceğiniz tokatla bunu çok daha iyi anlayacaksınız!”

Akşam’ın bir diğer yazarı Kurtuluş Tayiz de “Karargâh rahatsız” manşeti de TSK’yı yeniden 28 Şubat günlerine çekme denemesi olarak kayıtlara geçecektir. Beka mücadelesi veren bir ülkede ordunun enerjisini basit iç tartışmalara yöneltmek, içeride ayrışma yaratmak kesinlikle kabul edilemez.” dedi.