Ana sayfa Gündem Akşener: Bu ucube sistem Türkiye’yi yönetemiyor

Akşener: Bu ucube sistem Türkiye’yi yönetemiyor

PAYLAŞ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştirdiği açıklamasında, “Bu kendine özgü ucube sistem, tek adam sistemi Türkiye’yi yönetemiyor, kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketlerinin yaptığı kamuoyu yoklamalarında, milletimiz, yüzde 54 ila yüzde 64 arasında değişen oranda iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteminden yana tavır ve irade koyuyor” dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir’e giden Akşener, Uçhisar beldesinde partisinin il teşkilatında yaptığı konuşmasında, İyi Parti’nin kurulmasının ardından Türkiye’de değişimler yaşandığını ifade etti. Akşener, “CHP’ye beraber yol yürüme teklifini biz ettik. O teklifin sonunda ne oldu. Ankara’da Mansur Yavaş, bizim kardeşimiz kazandı. Erdoğan’ın canı ciğeri olan İstanbul’da, Sayın Ekrem İmamoğlu kazandı. Bugün eğer bütün sinirler bozuksa, her gün yalan, yanlış kamuoyu oluşturma sistemi varsa, İstanbul ve Ankara’nın İyi Partinin yön göstermesi neticesinde kazanılması vardır” diye konuştu.

“Türkiye’de ekonomi başta olmak üzere çeşitli alanlarda kötü gidişatın olduğunu belirten Akşener, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi yeniden gündeme getirdiklerini kaydetti.

Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kendine özgü ucube sistem, tek adam sistemi Türkiye’yi yönetemiyor. Türkiye’nin ekonomisi kötüleşti, gencecik çocukların iş bulma ümidi ortadan kalktı, tarım gitti, sanayi çöktü. Sadece beton ekonomisinin önde olduğu tercihler silsilesi içinde, kamuoyu yoklamacılarının bile sormadığı bir konuyu biz milletimize mal ettik. Kamuoyu yoklaması yapan araştırma şirketlerinin yaptığı kamuoyu yoklamalarında, milletimiz, yüzde 54 ila yüzde 64 arasında değişen oranda iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sisteminden yana tavır ve irade koyuyor.”

Ekonomik sorunların çeşitli olumsuzlukları da beraberinde getirdiğini dile getiren Akşener, “Milletin derdi, tencere, milletin derdi esnafın siftah yapmadan dükkan kapatması, işten çıkarılma korkusu. Milletin derdi bazı gecelerin çorba ve makarnayla geçirildiği evlerin olması” ifadelerini kullandı.