Ana sayfa Logo Altı Akşener: MHP tabanının yüzde 80’i ‘hayır’ verecek

Akşener: MHP tabanının yüzde 80’i ‘hayır’ verecek

PAYLAŞ

AKP’nin kendisine birkaç kez teklif getirdiğini söyleyen Meral Akşener, referandumda MHP tabanının yüzde 80’inin ‘hayır’ oyu vereceğini söyledi. Sözcü Gazetesi’nden Özlem Gürses’e konuşan Meral Akşener şunları söyledi:

AKP-MHP İTTİFAKI: “Bu 1 Kasım MHP için başarısızlıktır” deyip kurultay istedik aday olduk. Sonuçta kongremize ne oldu, biliyorsunuz! Bugün bu başkanlık sisteminin aniden ortaya getirilmesinin sebebinin, bizim kurultayımızla ilgili olduğuna kalpten inanıyorum. “Al Başkanlığı, hallet Meral’i” anlaşmasıdır bu. Ben buna kesin olarak inanıyorum. Tabii buna MHP camiası ayağa kalktı.

MHP TABANININ YÜZDE 80’İ ‘HAYIR’ VERECEK: İki partinin oyu yüzde 62, bakalım yüzde 62’yi toplayabilecekler mi, göreceğiz. MHP tabanının yüzde 80’i ‘hayır’ verecek. Sayın Bahçeli, bu nedenle beka sorunu çıkardı. Cumhurbaşkanını “Partili Cumhurbaşkanı” haline getirmek için nasıl bir beka sorunu var, bunu Bahçeli anlatmak zorunda.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI: Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrımdır, bırakın forsu, çıkın Saray’dan, inin o arabalardan, inin sahaya ve ‘evet’ için çalışın. Devletin gücünü bırakın, bizimle eşit şartlarda çalışın. Bu koşullarda ‘evet’ çıkarabiliyorsanız, ondan sonra partili bir cumhurbaşkanı mı oluyorsunuz, ne oluyorsanız olun.