Ana sayfa Manşet Akşener: YSK’nın önüne oturacağım, jiletle kazıyamayacaklar beni

Akşener: YSK’nın önüne oturacağım, jiletle kazıyamayacaklar beni

Niğde'de konuşan Meral Akşener, seçmenlere sandıkları koruma çağrısı yaptı. Akşener, "YSK’da abidik gubidik olursa o YSK’nın önüne koyacağım bir sandalye. O sonuçlar doğru çıkıncıya kadar oturacağım. Jiletle kazıyamayacaklar beni" dedi.

PAYLAŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Niğde’de, Şadırvan Parkı’nda seçim otobüsünün üzerinden halka seslendi.

Gençlerden ve kadınlardan sandıkları gönüllü olarak korumalarını isteyen Meral Akşener, “Zorlu bir seçim geçireceğiz. Bu zorlu seçimde en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bütün abudik gubidik hileler seçim sandığında yapılır. Biz seçim sandığını koruyacağız. Özellikle gençler ve kadınlar. Gönüllü olmanızı istiyorum. Sandıklarınızı korumanızı istiyorum” diye konuştu.

‘BİZ SANDIKLARI KORUYACAĞIZ’

Sandık güvenliğini, devletin namusu olarak nitelendiren Akşener, “Size, Meral Akşener sözüdür. Sandık emniyeti, devletin namusudur. Bu namusu koruyamayacakları için bu namusa el uzatacakları için de burada, huzurunuzda onları uyarıyorum. O sandıkları korumak için göze aldığım konuları bir bilseniz, titrerdiniz. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Biz sandıkları koruyacağız. Ondan sonra sizden bir şey istemiyorum. YSK’da abidik gubidik olursa o YSK’nın önüne koyacağım bir sandalye. O sonuçlar doğru çıkıncıya kadar oturacağım. Jiletle kazıyamayacaklar beni” dedi.

’25 HAZİRAN’DA FABRİKALARI GERİ ALACAĞIZ’

Şeker fabrikalarının ihalelerini kazanana şirketlere çağrı yapan Akşener, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili ise “Şeker fabrikalarını alanlara sesleniyorum. Onlara 25 Haziran’a kadar el sürmesinler; çünkü 25 Haziran’da onları geri alacağız” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener, konuşmasının ardından İYİ Parti Niğde İl Binası’nın açılışını yaptı.