Ana sayfa Genel Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği iddia edilen vatandaş tutuklandı

Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği iddia edilen vatandaş tutuklandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden bir yurttaş Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle önce gözaltına alındı ardından tutuklandı.

PAYLAŞ

Gazete RED’in haberine göre; Hakim Ekelik isimli yurttaş Alaattin Çakıcı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle sabah saatlerinde evi basılarak gözaltına alındı. Aydın’ın Kuşadası ilçesinden yaşayan Hakim Ekelik’in; Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nı tehdit ettiği mektuplardan sonra sosyal medyaya “Yavşak, sana meydan okuyorum, senden kaç tane varsa gönder” yazdığı iddia edildi.

Evi basılarak gözaltına alınan Hakim Ekelik’in abisi gözaltı sürecinden yaşananları şöyle anlattı:

VE TUTUKLANDI!

gazete.red‘in gözaltına alındığını duyurduğu Aydın Kuşadası’nda yaşayan Hakim Ekelik adlı vatandaş, Alaattin Çakıcı’ya küfür ve tehdit ettiği öne sürülerek, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklandı!

GEREKÇE HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK ETMEK!

Ekelik’in akrabalarının gazete.red‘e yaptığı açıklamaya göre, vakaya doğrudan Adalet Bakanlığı müdahil olarak operasyonu yönlendirdi. Kuşadası Emniyeti atlanarak, Aydın’dan getirilen ekiplerle yürütülen operasyonda önce Hakim Ekelik’i “örgüt üyeliği” ile sorgulamaya çalıştılar.

Alaattin Çakıcı’ya hakaret” gerekçesiyle tutuklayamayacakları vatandaşı, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gibi konuyla alakasız bir suçlamayla tutukladılar.

Öte yandan, Kuşadası’nda Ülkü Ocakları üyesi kimilerinin Ekelik’in ailesini rahatsız etme niyetiyle bazı girişimlerde bulunduğu öne sürülüyor.