Ana sayfa Manşet Ali Koç: Fenerbahçe’de aday olacak birinin mevcut başkandan icazet mi alması gerekiyor?

Ali Koç: Fenerbahçe’de aday olacak birinin mevcut başkandan icazet mi alması gerekiyor?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 3 Haziran’da yeniden aday olacağını açıklamasının ardından Ali Koç da İzmir’de Sarı-Lacivertli üyeler buluştu.

PAYLAŞ

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ali Koç, eski heyecanları ve kenetlenmeleri özlediğini belirterek, kirli muhalefet sözlerinden uzak durduklarını ifade etti.

Kişilerin gelir geçer olduğunu, geriye her zaman Fenerbahçe’nin kaldığına işaret eden Koç, futboldaki durumun kimseyi tatmin etmediğini vurgulayarak “Taraftar ve tribün mühendisiliği can sıkıyor. Yeni nesil Fenerbahçelileri yetiştirme konusunda sıkıntılı durumdayız.” dedi.

GÜNÜ KURTARMA ZİHNİYETİ BIRAKILMALI

Ali Koç, mali sorunların ana nedeni olan futbol kulübünün günü kurtarma zihniyetinden acilen uzaklaşması gerektiğine dikkat çekerek, “Bu sene şampiyon olalım da seneye bakarız denilmemeli. İngiltere ve İspanya’da yaptığımız toplantılarda gördüğümüz modellerde hangi modelin Fenerbahçe’ye uygun olacağını gördük. Bizim neyimiz eksik?” ifadelerini kullandı.

Ali Koç konuşması esnasında salonda Aziz Yıldırım’a tepki gösterilmesine ise izin vermedi.

‘BAŞARISIZLIĞIN ALT YAPISI HAZIRLANIYOR’

Medyada çıkan Fenarbahçe’yi bölme haberleri ile sportif başarısızlığın altyapısının hazırlandığını kaydeden Ali Koç, şampiyonluğu bin kere başkanlığa tercih edeceğini söyledi.

Aziz Yıldırım’ın bugün başkanlığa adaylığını açıklamasına saygı duyduğunu kaydeden Koç, serzenişte de bulundu: “Soruyorum, aday olacak birisinin mevcut başkandan icazet alması mı gerekiyor? Rekabet fayda sağlar. Bana sorarsanız, seçim rekabeti Fenerbahçemize fayda sağlıyor. 3 Temmuz, Fenerbahçeliyim diyen herkesin kırmızı çizgisidir.”

ALİ KOÇ: DELEGE LİSTELERİ VERİLMİYOR

Delege listelerinin kendilerine verilmediğini tekrar eden Koç, listelerinin verilerek şeffaflığın sağlanacağını umuyor. Yönetimden sadece oy verecek üyelerin isimlerinin verilmesini istiyor. Bu konuda her şeyin yönetimin vicdanına kaldığını belirtiyor.

Ayrıca isim vermeden Soner Yalçın’ı ima ederek FB TV’de adaylığının 3. şahıslar tarafından sorgulanmasını hiç şık bulmadığının altını çizen Ali Koç, Sarı-Lacivertlilerden sosyal medyada üzerinden her türlü provokasyondan imtina etmelerini istedi.

Salonda bulunan üyelere, “Yeni bir sayfa açmamızın tam zamanı hazır mısınız?” diye soran Ali Koç, güçlü bir şekilde, “Hazırız.” cevabını aldı. Koç, tanıtım kampanyasını #TamZamanıŞimdi ve #KalplerBeraber sloganları ile başlattı.