Ana sayfa Manşet Ankara’da 23 yıllık Melih Gökçek devri kapandı

Ankara’da 23 yıllık Melih Gökçek devri kapandı

PAYLAŞ

23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle ayrılan Melih Gökçek, istifasını kamuoyuna bir basın açıklaması ile duyurdu.

İstifa konuşmasında bugüne kadar yaptığı icraatları sıralayan Gökçek, “İstanbul’da 4 bin 640 kişiye bir cami düşerken, Ankara’da bu bin kusura inmiştir. Artık Ankara’nın adı mabetsiz şehir değil, inanç şehridir” diye konuştu.

“Biz geldiğimizde Mamak ve Çankaya çöp kokusundan geçilmezdi” diyen Gökçek, “Çöp bertaraf tesislerini kurduk. Bozkır Ankara’nın adı artık Yeşil Ankara” görüşünü savundu.

Gökçek, “Liderim Erdoğan tarafından istifam istenmiştir” derken sessiz kalmasına dair şunları kaydetti:

“En çok tweet atan Gökçek, dikkat ederseniz tek cevap dahi vermedim. Yedi düvele meydan okuyan ben neden sessiz kaldım söyleyeyim; ben bir dava adamıyım. Benim davamda liderin talimatına uymak gerekir, emir demiri keser. Ben istifa etmezsem inandığımız değerlere saygısızlık olur diye düşünüyorum. Başarısız olduğum için değil, sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan’ın talebini yerine getiriyorum.”