Ana sayfa Logo Altı Anketlerde yaşanılan hezimet korkuttu: Erken seçim için kabine değişikliği kapıda

Anketlerde yaşanılan hezimet korkuttu: Erken seçim için kabine değişikliği kapıda

PAYLAŞ

Hürriyet’in haberine göre, erken seçim için kabine değişikliğinin nedeni anketlerde yaşanılan hezimet.

AK Parti kulislerine dayandırılan habere göre, bu değişikliğin nedeni, son ankette, kararsızların oyu dağıtılınca, yüzde 50 bandını yakalayabileceğinin görülmesi ve bu sonucun önümüzdeki 2 yıllık süreçte daha iyiye evrilmeyeceği görüşü….

Daha iyiye evrilme ihtimalinin düşük olarak görülmesinin nedeni ise dünya konjonktürüne bağlı olarak hem ekonomi hem de siyasette yaşanacak gelişmeler.

AKP kulisleri için bir endişe konusu da Meral Akşener’in yeni kuracağı parti… Partinin tabanda karşılık bulmasına fırsat tanınmaması gerektiği ve bu anlamda MHP’nin sınırlı desteğine duyulan güven.

Yine aynı habere göre, yukardaki değerlendirmede bulunanlar,2019 Mart’taki yerel seçimden önce 2018 Temmuz sonunda ‘Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim yapılabileceğini’ iddia ediyor

Buna paralel olarak kabinede de revizyona gidileceği savunuluyor. Kabinede, ikinci bir değişiklik fikrinin çılgınca olduğunu söyleyenlerin bulunmasına karşın, en az 3-4 bakanı kapsayacak yeni bir revizyonla ‘seçim kabinesi’ oluşturulacağı da dile getiriliyor.