Ana sayfa Teknoloji Apple Car teste çıkıyor

Apple Car teste çıkıyor

PAYLAŞ

Çok uzun bir süredir, Apple’ın otonom bir otomobil üzerinde çalıştığı herkes tarafından konuşuluyordu. Apple tarafından bir türlü onaylanmayan bu dedikodular, Kaliforniya tarafından şirkete otonom otomobilini test etmesi için izin verilmesiyle biraz daha kesinlik kazandı.

Apple’ın aldığı bu izin, şirketin otonom otomobiller üzerinde çalıştığına biraz daha netlik getirirken, aynı zamanda Apple’ın ürün skalasını genişletmeye kararlı olduğunu gözler önüne seriyor. Yakında Apple, sadece bilgisayar ve akıllı telefon üreticisi olmanın dışında dünyanın önde gelen otomobil firmalarından biri de olabilir.

Kaliforniya’dan alınan bu izne göre Apple, test için üç adet 2015 model Lexus Sport Utility kullanabilecek. Arabalara sürücüsüz kullanım için gerekli her türlü ek donanım yerleştirilmiş, gerekli yazılımlar hazırlanmış olacak. Ayrıca test süresince otomobilin içerisinde şoför kesinlikle bulunacak.

Şirket, sürücüsüz otomobil çalışmalarıyla ilgili kesin bir açıklama yapmasa da aracın testi için alınan izin gibi göstergeler, Apple markalı otomobillerin yakında hayatımıza gireceğini gösteriyor. Apple’ın sürücüsüz otomobilini ne zaman duyuracağı ise bilinmiyor. (shiftdelete)