Ana sayfa Teknoloji Apple’ın kurucusu Steve Wozniak İstanbul’a gelmedi

Apple’ın kurucusu Steve Wozniak İstanbul’a gelmedi

PAYLAŞ

Londra’dan dün bir tweet atan Wozniak ‘Tamamlanamayan kontrat’ sebebiyle İstanbul yerine eve (ABD’ye) uçtuğunu yazdı. Wozniak tweet’ine ‘ABD seyahat kısıtlamaları uygun değil’ diye de ekledi.

Tweet’te ‘tamamlanamayan kontrat’la neyin kastedildiği bilinmiyor.

Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 15-18 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlediği World Cities Expo İstanbul’17’nin ana konuşmacılarından Steve Wozniak, son ana kadar devan eden sürece rağmen, anlam verilemeyen bir şekilde etkinliğe katılımını iptal etmiştir. Bu konudaki gelişmeler tarafımızdan kamuoyuyla paylaşılmaya devam edilecektir” denildi.

Etkinliğin iki ana konuşmacısından biri Steve Wozniak’tı. Diğer isim olan Wikipedia kurucusu Jimmy Wales’ın daveti de Türkiye’de Wikipedia’ya gelen engelleme kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilmişti.

15-18 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen World Cities Expo İstanbul’17’de girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınıyor. Uluslararası organizasyonda deneyim alanı oluşturulacak, akıllı dönüşüme paydaş firmaları bir araya getiriyor. Fuar alanında, fikir liderleri vizyon konferansları düzenleyiyor ve sinerji temelli, etkin iş ve network toplantıları gerçekleştiriliyor.