Ana sayfa Editörden “Aralarındaki soğukluk 17 Aralık döneminde dayanıyor”

“Aralarındaki soğukluk 17 Aralık döneminde dayanıyor”

PAYLAŞ

Sözcü yazarı Can Ataklı, Edoğan ve Gül arasındaki soğukluğunun 17 Aralık dönemine dayandığını söyledi. Ataklı’nın bir kaynağına dayandırdığı iddiasına göre, 17 Aralık döneminde Bilal Erdoğan’ın gözaltına alınması söz konusu olunca, Tayyip Erdoğan Bilal Erdoğan’ı Abdullah Gül’e gönderdi ancak Gül yardım etmedi.

Ataklı’nın yazısında yer alan iddialar şöyle:

Hafta sonu konuştuğum “kulağı delik” kaynaklarımdan biri “Aralarının kötü olması 17‐25 Aralık’a dayanıyor” dedi. Anlattığına göre aslında bu gerçeğin bir bölümü 17‐25 Aralık tapelerinde var.

Erdoğan olay günü oğlu Bilal’ı arıyor. “Bu işin başında Zekeriya Öz var. Onu bana Hamdi Topçu (THY eski yönetim kurulu başkanı) getirmişti. Hemen ona git” diyor. Bilal Erdoğan Hamdi Topçu’ya gidiyor. Topçu canı biraz sıkkın olsa da mecburen Bilal Erdoğan’ı alıp Zekeriya Öz’e gidiyor. Ancak Zekeriye Öz beklenen tepkiyi vermiyor ve “Artık çok geç. Ben istesem bile bir şey yapamam” karşılığını veriyor.

Bu operasyonda Bilal Erdoğan’ın da gözaltına alınması söz konusu olunca buna çok öfkelenen Tayyip Erdoğan “Abdullah Amcana (Abdullah Gül) git, hemen durumu anlat, bir şeyler yapsın” talimatı veriyor. Bilal Erdoğan bunun üzerine Abdullah Gül’e koşuyor. Gül ise Bilal Erdoğan’a “Bu durumda bir Cumhurbaşkanı olarak müdahale edersem iş daha da büyür” dedikten sonra şu nasihati veriyor; “Evladım, herhalde bu yolsuzluk olayının içinde değilsin, olamazsın da, yani korkacak bir şeyin yok, bence hiç çekinme, git ifade ver, böylesi daha hayırlı” diyor.

“Kulağı delik” kaynağım bunları anlattıktan sonra “Bilal Erdoğan, Gül’ün sözlerini babasına aktardığında kıyamet kopuyor, işte o gün bu gün Erdoğan Gül’ü affetmiyor” dedi. Kaynağımın daha sonra anlattığı bir şey ise gerçekten “akla ziyan” bir durum. Çünkü iddiasına göre bir grup polis Bilal Erdoğan’ı gözaltına almak için eve geliyor. İşte o anda çok garip şeyler yaşanıyor. Tabii bunlar doğruysa gerçek bir gün mutlaka ortaya çıkacaktır.

Yazının tamamı için…