Ana sayfa Spor Arda Turan Milli Takım’a geri dönüyor: Onur duyacağım

Arda Turan Milli Takım’a geri dönüyor: Onur duyacağım

PAYLAŞ

Kosova maçı öncesinde gazeteci Bilal Meşey’le yaşadığı krizin ardından düzenlediği basın toplantısında milli formaya veda eden Arda Turan, flaş bir açıklama yayınladı.

Arda, kişisel Twitter hesabından paylaştığı gönderide, A Milli Takım’a geri döneceğini belirtti. Yıldız futbolcu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

​”Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında milli takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından hocamız Sayın Mircea Lucescu’nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Şunu bilinmesini isterim ki; milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır. Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü takdirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isterim. Bu kalan zorlu dört maçlık süreçte ve devamında her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”