Ana sayfa Manşet Arınç’tan 18+ paylaşımla ilgili açıklama: Görmezden gelmeyeceğim

Arınç’tan 18+ paylaşımla ilgili açıklama: Görmezden gelmeyeceğim

Arınç'ın Twitter hesabından retweet edilen +18 içerikli video ve 28 Şubat mesajıyla ilgili açıklama yaptı: "Dün gece geç saatlerde twitter hesabımdan ahlaksız bir paylaşım yapıldığını, arayarak haber veren dostlarımız sayesinde öğrendim."

PAYLAŞ

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Twitter hesabından +18 içerikli video retweet edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Arınç’ın 3 milyon 217 binden fazla takipçisi olan kişisel Twitter hesabından dün gece yarısı bir video reteweet edildi. Arınç’ın hesabından, Gamze Duman kullanıcı adıyla yine +18 icerikli bir video ile 26 Şubat’tla ilgili mesaj paylaşıldı. Budurum Twitter’de dün ‘Bülent Arınç’ın gece yarısı yaptığı retweet’ başlığıyla gündem oldu. Bir süre sonra paylaşım kaldırıldı, ardından da paylaşımı yapan hesap kapatıldı.

‘DOSTLARIMIZ SAYESİNDE ÖĞRENDİM’

Söz konusu paylaşımlarla ilgili tartışmalar sürerken Arınç, bugün konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamasına “Dün gece geç saatlerde twitter hesabımdan ahlaksız bir paylaşım yapıldığını, arayarak haber veren dostlarımız sayesinde öğrendim. Duruma, konuya hakim uzman arkadaşlarla anında müdahale ettik” diye başlayan Arınç, şu mesajları paylaştı:

“Bizim müdahalemizin yanı sıra Twitter da konuya kayıtsız kalmayarak ahlaksız içeriği yayan hesabı askıya aldı. Bir hukukçu olarak insanların mahremine uzanan eli göz ardı etmem mümkün değildir. Buna ek olarak ahlaksız trollerin birçok kez hedefi haline gelmiş ve bu konuya dair şikayetlerini en yüksek perdeden dile getirmiş biri olarak bu durumu da görmezden gelmeyeceğim. Twitter ile yürüttüğümüz görüşmeler sonucunda hesabımıza en son giriş yapan IP numaralarını tespit etmeye yaklaştık. Bu numaralar tespit edilir edilmez adli makamlara gerekli başvuruları yaparak konunun takipçisi olacağız.”

‘TBMM BAŞKANLIK MAKAMININ İTİBARINI ZEDELEMEYE YÖNELİK’

Arınç, şöyle devam etti: “Dün TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman için açılan hashtagde bulunan hakaretamiz ifadeleri ve şahsıma yapılan bu alçakça saldırıyı TBMM Başkanlık makamının itibarını zedelemeye yönelik hareketler olarak yorumluyorum. Konu hakkında hassasiyet göstererek tarafıma haber veren, üzüntülerini ileten dostlarıma teşekkür ederim.”