Ana sayfa Medya Aydın Doğan: Doğan Medya olarak elbirliği ile mücadele ettik. Darbecilere geçit vermedik,...

Aydın Doğan: Doğan Medya olarak elbirliği ile mücadele ettik. Darbecilere geçit vermedik, direndik

PAYLAŞ

Doğan Yayın İlkeleri Kurulu toplantısı Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde gerçekleştirildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başkanlığındaki toplantıya, kurul üyelerinin yanı sıra medya grubu yönetici ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında söz alan Aydın Doğan, birinci yılını doldurmasına çok az bir zaman kalan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konuştu. Doğan, “15 Temmuz’da milletçe büyük bir felaketin eşiğinden döndük. Bu hain darbeyi milletimiz önlemiştir. Meydanlarda, camilerde ve Meclis’te olağanüstü bir direniş sergilenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız dik durmuştur. İktidarıyla, muhalefetiyle bütün siyasi partilerimiz demokrasiden yana tavır almış, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde toplanmıştır” dedi.

15 Temmuz gerecesi, TRT’nin yanı sıra Doğan grubuna ait bazı yayın organlarının da hedef alındığını hatırlatan Doğan şöyle devam etti:

“15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımız içinde darbeye karşı olan büyük çoğunluk, kahramanca mücadele etmiştir. Hain darbeciler o gece Doğan Grubu olarak bizim gazete ve televizyonlarımızı zorbalıkla basmış ve yayınlarımızı engellemeye kalkışmışlardır. Darbecilerin TRT dışında sadece bizim gazete ve televizyonlarımızı susturmak istemeleri manidardır. İftiharla söylemek isterim ki, o gece sürecin gidişatı tamamen belirsizken biz Doğan Medya Grubu olarak elbirliği ile mücadele ettik. Darbecilere geçit vermedik, darbecilere karşı direndik. Hiç düşünmeden biran bile tereddüt etmeden demokrasiden yana tavır aldık. Çünkü medyanın yaşam tarzı nefes alma borusu demokrasidir. Eğer bir ülkede demokrasi yoksa, medyada yok demektir. Onun için bu mücadeleyi verdik. Ben burada 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum” (DHA)