Ana sayfa Editörden Aydın Engin: Tutuklanmaktan, yargılanmaktan, gözaltına alınmaktan bıktık, usandık

Aydın Engin: Tutuklanmaktan, yargılanmaktan, gözaltına alınmaktan bıktık, usandık

PAYLAŞ

Gazetecilere yönelik operasyonları eleştiren Cumhuriyet yazarı Aydın Engin, “Tutuklanmaktan, yargılanmaktan, gözaltına alınmaktan, hapse tıkılmaktan, beraat edememekten, yılan hikâyesi gibi sürdür Allah sürdürülen duruşmalara katılmak ya da izlemekten bıktık, usandık” diye yazdı.

Gazetecinin haber olduğu yerde bir yanlışlık olduğunu söyleyen Engin, önümmüzdeki 10 günün “gazeteci haberleri takvimini” paylaştı.

Engin’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Biliyorum, biz gazeteci tayfasının bitip tükenmek bilmeyen ve bitmeyeceğe benzeyen tutuklanma, yargılanma, gözaltına alınma, hapse tıkılma, beraat edememe, yılan hikâyesi gibi sürdür Allah sürdürülen dava haberlerinden bıktınız.
Biz de öyle.
Tutuklanmaktan, yargılanmaktan, gözaltına alınmaktan, hapse tıkılmaktan, beraat edememekten, yılan hikâyesi gibi sürdür Allah sürdürülen duruşmalara katılmak ya da izlemekten bıktık, usandık.
Üstelik bizler, ustalarımızdan “Gazetecinin kendisi haber oluyorsa orada bir yanlışlık vardır” öğüdüyle yetişmiş gazetecileriz. O yüzden sadece girip çıkmaktan, duruşma salonlarına taşınmaktan bıkıp usanmadık, eksikleniyoruz da.
Ülkede ve dünyada onca olay varken ve bizim işimiz o olayları doğru ve mümkün olduğunca derinlemesine sizlere iletmekken hemen her gün kendimizden söz eden haberlerle karşınıza çıkmaktan eksikleniyoruz.
Ama ne çare?

Yazının tamamı için…