Ana sayfa Editörden Aydın Ünal: Erdoğan’ın sağlığını, kendi sağlığımızın ve huzurumuzun çok çok üzerinde görüyoruz

Aydın Ünal: Erdoğan’ın sağlığını, kendi sağlığımızın ve huzurumuzun çok çok üzerinde görüyoruz

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayram namazında rahatsızlanması nedeniyle çok korktuklarını söyleyen AKP Milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Aydın Ünal, Erdoğan giderse her şeyin eskisine döneceği korkusunu taşıdıklarını söyledi. Ünal, “Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığını, kendi sağlığımızın, kendi selamet ve huzurumuzun çok çok üzerinde görüyoruz” diye yazdı.

Aydın Ünal’ın “Önce endişe sonra sevinç” başlıklı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dün bayram namazı esnasında küçük bir rahatsızlık geçirdi. Sosyal medyanın nasıl sorumsuz bir mecra olduğunu dün bir kez daha gördük: Cumhurbaşkanımızın o küçük rahatsızlığı, sosyal medya aracılığıyla birden tüm Türkiye’ye ve dünyaya yayıldı. Neyse ki, Cumhurbaşkanımız kısa süre sonra medyanın karşısına çıktı, gayet sağlıklı olduğunu hepimize gösterdi ve hepimizin içini rahatlattı.

Açıkçası, haberi duyduğumuzda ve teyit ettiğimizde çok korktuk, çok endişelendik.

Türkiye’nin Erdoğan’a, Erdoğan’ın liderliğine ihtiyacı var. O giderse, her şeyin eskisine döneceği korkusunu yaşıyoruz. O giderse, terörle mücadeledeki kararlılığın güç yitireceğini, FETÖ’nün sevineceğini, dış politikadaki dik duruşun kaybolacağını, Türkiye’nin büyüme ve kalkınma ivmesinin yavaşlayacağını, Türkiye düşmanlarının çok sevineceğini hepimiz biliyoruz. O giderse, Filistin’in öksüz, Suriye’nin sahipsiz, en doğudan en batıya kadar Müslümanların, mazlumların, gariplerin sessiz kalacağını da biliyoruz.

Türkiye, tarihinin en kritik dönemecinde, böyle kararlı, dik duruşlu, karizmatik, cesur bir lideri kaybederse, son derece talihsiz bir sürece girer, bunu da biliyoruz.

İşte onun için Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığını, kendi sağlığımızın, kendi selamet ve huzurumuzun çok çok üzerinde görüyoruz. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlığının, Türkiye’nin ve Müslümanların sıhhati olduğunu biliyoruz.

Yazının tamamı için…