Ana sayfa Editörden Aydınlık yazarı: İngiltere’nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül

Aydınlık yazarı: İngiltere’nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül

PAYLAŞ

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, İngiltere ve ABD’nin 2019 seçimleri için cumhurbaşkanlığı adayının Abdullah Gül olduğunu iddia etti. Özçelik bir kaynağına dayandırdığı yazısında, “Cumhurbaşkanlığı seçimi için karargah bile kurulmuş” diye yazdı.

Özçelik’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Herkes cumhurbaşkanlığına kilitlenmiş durumda. Bütün hesaplar buna göre yapılıyor. Sade içeride değil dışarıda da durum aynı. ABD, İngiltere, İsrail üçlüsü de Cumhurbaşkanlığı seçimi için kolları sıvamış durumda.

Yemek İngiltere’de pişiriliyor. Şu aralar Türkiye’de saha çalışması yapıyorlar. Kendilerine yakın birini seçtirmek için fazla mesaideler. Ankara ve İstanbul’da çok sayıda “dar toplantı” yapmışlar.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için karargah bile kurulmuş.

Geçen günlerde Ankara’da derin kulislere hakim bir tanıdığım aradı. “Yüz yüze konuşalım” dedi. Buluştuk. Sonra da “Şimdi sen benim anlatacaklarımı merak ediyorsun. Lafı fazla uzatmayayım” diyerek duyduklarını sıraladı:

“İngiltere Cumhurbaşkanı adayını belirledi: Abdullah Gül! Amerika itiraz etmiş. ‘Risk almaz, cumhurbaşkanlığını tepside ister’ demiş. İkna etmişler. Tereddüt gösterseler de tamam demişler.”

“Gül’ü desteklemeleri için muhalefetle de temas kurulmuş. Bakmayın siz adaylıklarını açıklamalarına. CHP yönetimi de Meral Akşener’in kuracağı parti de Gül’e destek verecekmiş. İngilizlerle çalışan bir Amerikalı (Eskiden önemli görevlerde bulunmuş biri) CHP’lilerle de Akşener ekibi ile de görüşmüş.

Yazının tamamı için…