Ana sayfa Öne Çıkanlar Bahçelerine fidan dikerken ‘gömülü hazine’ buldular

Bahçelerine fidan dikerken ‘gömülü hazine’ buldular

ABD’li Emmanuel çifti, evlerinin bahçesinde hazine buldu. Bahçelerine fidan diktikleri sırada içinde altın, elmas ve 230 bin TL değerinde nakit para dolu bir kutuyla karşılaşan çift şoke oldu.

PAYLAŞ

Tıpkı bir film sahnesini andıran ‘gömülü hazine’ New York’un Staten adasında yaşayan Matthew ve Maria’nın bahçesinde ortaya çıktı. Tam 4 yıldır mevcut evlerinde yaşayan çift, bugüne kadar hazinenin varlığından habersiz olarak hayatlarına devam etti.

Bahçelerine fidan diktikleri sırada içinde altın, elmas ve 230 bin TL değerinde nakit para dolu bir kutuyla karşılaşan çift şaşkına döndü.

Hazinenin kaynağı ise bir süre sonra anlaşıldı. Bahçede bulunan içi altın, elmas ve nakit parayla dolu kutunun 7 yıl önce bir komşudan çalınmış olduğu ortaya çıktı. CBS New York kanalına konuşan Matthew Emmanuel, “Gömülü hazine bulan bir çocuğu hayal edin. İşte bu gerçek oldu. İnanılmazdı” dedi.

Başta kutuyu bir tür elektrik kutusu sanan ve güvenli olup olmadığını kestiremeyen Matthew, geyiklerin eski ağacın yeşilliklerini yemesi üzerine kutunun ortaya çıktığını söyledi.