Ana sayfa Logo Altı Bahçeli: “Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım”

Bahçeli: “Benim danışmanım eyalet sistemi dese görevden alırım”

PAYLAŞ

NTV canlı yayınında Nazlı Çelik’in sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Şükrü Karatepe’nin ‘eyalet sistemi’ açıklamasına tepki gösterdi.

“DANIŞMAN DİYOR, CUMHURBAŞKANI SUSUYORSA…”

“Böyle danışman olmaz” diyerek Karatepe’ye tepki gösteren Bahçeli açıklamasında, “Cumhurbaşkanı danışmanı olarak ‘Eyalet sistemini getireceğiz’ diyor ve cumhurbaşkanı buna ses çıkartmıyor, kabulleniyor ise o zaman iki gün içerisinde, eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?” ifadelerini kullandı.

“MHP YEDEK LASTİK DEĞİLDİR”

Bahçeli açıklamalarında ayrıca, AKP ile pazarlık yapıldığı eleştirilerine ilişkin, “Bize pazarlık yaptı diyenler büyük hata işliyorlar. MHP herhangi bir partinin yedek lastiği değildir. Bize Başkan Yardımcılığı teklifi yapılamaz. MHP yama bir parti değildir” dedi.

“PARTİMİZİN İÇİNDE OLAN FETÖ’CÜLER VAR”

“Darbe tehlikesi geçti mi?” sorusunu yanıtlayan Bahçeli, “Kararlılık sürdüğü müddetçe risk görmüyorum. Darbecilerin mutlaka sivil kanadı vardır, bulunmalıdır. Bizim partimizin içinde olan FETÖ’cüleri biliyorum. Partimizin içinde olan da var ayrılanlar da var” yanıtını verdi.

ERDOĞAN’DAN CEVAP: BEN NE DİYORUM sen ONA BAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan TGRT Haber’de katıldığı programda Bahçeli’nin eyelet çıkışına cevap verdi. Erdoğan, “Ben ne diyorum, sen ona bak. Böyle bir şey yok, benden duydunuz mu? Yok.” dedi.