Ana sayfa Politika Bahçeli çok kızacak: İYİ Parti, MHP’yi geride bıraktı

Bahçeli çok kızacak: İYİ Parti, MHP’yi geride bıraktı

Türkiye 24 Haziran'da yapılacak olan erken seçime hazırlanıyor. Seçim takvimi ise işlemeye başladı. Partiler adaylarını belirledi. AKP-MHP ittifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan. CHP'nin adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce oldu.

PAYLAŞ

İYİ Parti‘nin adayı Meral Akşener, Saadet Partisi’nin adayı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi’nin adayı Doğru Perinçek ve Adalet Partisi’nin adayı ise Vecdet Öz… Halkların Demokrati Partisi’nin adayı ise Edirne’de tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için imza yarışı sürerken 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili olabilmek için de yarış sürüyor. İYİ Parti, CHP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak kurdu. İttifak ile birlikte İYİ Parti’nin baraj sorunu da kalmadı.

İYİ Parti’ye milletvekili olabilmek için yapılan aday adaylığı başvuruları da hızla sürüyor. Partiye çok sayıda başvuru yapıldığı belirtiliyor. Hatta milletvekili aday adaylığı başvurularında İYİ Parti, MHP’yi geçti. MHP’ye bin 810 başvuru yapıldı. İyi Parti’den ise 2 bin 511 kişi aday adayı oldu.

Eski polis müdürü olan Adil Serdar Saçan İyi Parti’den, güvenlik ve strateji uzmanı Abdullah Ağar ise MHP’den milletvekili aday adayı oldu. Uzun dönem Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği Başkanlığı yapan gazeteci Orhan Uğuroğlu da tercihini İyi Parti’den yana kullandı.