Ana sayfa Gündem “Bahçeli, MHP’yi kapatsın” diyen Prof. Çilingiroğlu’na MHP’den sert tepki geldi

“Bahçeli, MHP’yi kapatsın” diyen Prof. Çilingiroğlu’na MHP’den sert tepki geldi

PAYLAŞ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun “Bahçeli, MHP’yi kapatsın, gitsin AKP’ye orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var anlamış değilim” sözleri nedeniyle Çilingiroğlu ve Halk TV’yi hedef aldı.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çilingiroğlu için “sözde bilim adamı” diyen Yalçın, “Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız” ifadelerini kullandı.

Yalçın, açıklamasında Halk TV’yi için de, “Tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz” ifadelerini kullanarak “İlgili mercileri göreve davet ediyoruz” dedi. 

Çilingiroğlu: Bahçeli, gitsin AKP’ye orada el kaldırsın

Halk TV’de Koronavirüs konulu yayına konuk olan iç hastalıkları ve kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Türkiye’deki salgın verilerinde şeffaf olmadığını, Türk Tabipleri Birliği’nin uyarılarının dikkate alınmadığını söyledi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “TTB kapatılsın” sözlerini hatırlatan Çilingiroğlu, “Ankara Tabipler Odası diyor ki ‘Sadece Ankara’da biz 4 bin vaka görüyoruz’ oradan Bahçeli çıkıyor diyor ki… Ben Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli, MHP’yi kapatsın, gitsin AKP’ye orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var anlamış değilim. Belki siz daha iyi anlarsınız” sözlerini kullandı.

Yalçın: Üslup mahrumu dili kökünden koparırız

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Çilingiroğlu’nu sözleri nedeniyle hedef aldı.

“Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan’ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı” diyen MHP’li Yalçın, “Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız” ifadelerini kullandı.