Ana sayfa Politika Bahçeli: Pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteseler de özümseyemezler

Bahçeli: Pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteseler de özümseyemezler

PAYLAŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “siyaseti makam hastalıklarının tedavisi için araç olarak görenlerin” MHP’ye tuzak kurduğunu savunarak “Fitne fesat dümenini çevirmekten keyif alıyorlardı. Pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteseler de özümseyemezler. MHP’yi hedef alan saldırıların kumanda merkezinde şimdi yangın çıkmıştır” diye konuştu.

“Pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteseler de özümseyemezler”

Akıllarınca bizi zora sokacaklardı. Siyaseti makam hastalıklarının tedavisi için araç olarak görenler bize tuzak kuruyorlardı. Fitne fesat dümenini çevirmekten keyif alıyorlardı. Hallerine baksanız, yoğurtlarını mayalayamazlar. Pelikan kuşları gibi davrananlar bizi isteseler de özümseyemezler. Bunun bir hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı vardır. MHP’yi hedef alan saldırıların kumanda merkezinde şimdi yangın çıkmıştır. Üzerimize doğrultulan namlu ters tepmiştir. Muhataplarına dönmüştür. Rüzgar ekerken mutlu olanlar, fırtına biçerken şikayet etmemelidirler. 16 Nisan’da ‘hayır’ tercihinde bulunan vatandaşlarımızı siyasi kümeye dahil etme çabaları, ucube bir gayretkeşliktir. Göle maya çalmaya uğraşanlar, sandık sonuçlarını samimiyetle yorumlamaya çalışmalıdır. CHP kaosun dibindedir. Bugün “Oyun var” diye sızlananlar, dün bize karşı oynanan oyunlarda figüranlık rolüne bürünmekten utanmamışlardır. CHP’nin yanında hizalananlar ise dağılmış, vurgun yemiş haldedir. MHP’nin ülkülerini lekelemek isteyenler için oksijen çadırı görevi gören CHP, kazdığı çukura düşmekten kurtulamamıştır. Lafımızı esirgemeyeceğiz. 16 Nisan’dan hemen sonra yeni bir parti kurmak konusunda hava koklamaya yeltenenler, hayal aleminden çıkamayan siyasi mahluklardır. Türk milleti, herkese yerini göstermiştir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz sonrası sürekli gündeme getirdiği idam tartışmalarına ilişkin konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye’nin Avrupa Birliği macerası anlam ve bağlayıcılığını kaybetti” dedi.

“Türkiye AB’nin şamar oğlanı değildir” diyen Bahçeli, “Teröristlere destek vermek, FETÖ’cülere sahip çıkmak Avrupa değerlerinin içerisinde midir? Bir kez daha kararlılığımı açıklıyorum, idam cezasıyla ilgili hazırlanacak teklif ve tasarıda MHP bütün gücüyle vardır ve bu bahsin kapanmasını acilen beklemektedir. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam. İşte er meydanı işte Türkiye Büyük Millet Meclisi. Dün ne söylüyorsak aynı noktadayız” ifadelerini kullandı