Ana sayfa Logo Altı Bahçeli’den ‘Cemaat’ açıklaması: Bizim içimizdekilerin hepsini ben biliyorum

Bahçeli’den ‘Cemaat’ açıklaması: Bizim içimizdekilerin hepsini ben biliyorum

PAYLAŞ

Kendisine, Gülen Cemaati’nin siyasi ayağının ortaya çıkarılmasına ilişkin sorulan soru üzerinde Bahçeli, “Yürüyüşte her zaman tek adım atılır. İki adım atarak yürüyen nadirdir. O da attır. Asker adım atıyor. Ardından siyasi gelirse gelir gelmezse millet çıkartır onu. Ortaya çıkmalı.” dedi. MHP içerisindeki Cemaat mensuplarıyla ilgili olarak ise, “Bizim içimizdekilerin hepsini ben biliyorum. AKP’lilerin içindekini AKP’liler bilsin artık.” açıklamasını yaptı.

Hollanda yaşanan krizde de değinen Bahçeli şöyle konuştu: “Konsolosluğa 30 metre kala bir alanda hanımı arabada tutacağınız yerde, konsolosluğa girmesine müsaade etmek her şeyden önce insani bir görev. Bunun siyasi veya diplomatik yönünü aramayacaksınız. Bir hanımefendiyi, yabancı bir ülkede arabanın içerisine hapsetmek, Türkiye’nin iradesini hapsetmektir. Kabullenmek mümkün değil. Bundan faydalanarak Türkiye’de iktidar eleştirilebilir ama eleştiri bu ülkenin insanı olarak bir noktaya kadardır. Bir noktadan sonra Türkiye’yi düşünmek, Türkiye’ye beslenen hasmı görmek lazım. ”

Erdoğan’la Almanya’ya gideriz” sözleri hatırlatılan Bahçeli, “Türkiye Cumhurbaşkanı geliyor, ‘Almam’ diyorsa, ‘onun arkasında Türk milleti vardır’ anlayışı vardır bizde. Erdoğan’dan ziyade böyle bir anlayış vardır. Böyle bir gidişte isterse ben de gelirim. Benim gelmem demek 4 milyon dünya, Avrupa Türklüğünün önemli bir payının gelmesi demektir.” dedi.