Ana sayfa Gündem Bahçeli’den Diyanet İşleri Başkanı’na istifa çağrısı: Gereğini yap

Bahçeli’den Diyanet İşleri Başkanı’na istifa çağrısı: Gereğini yap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, 9 Kasım'da, "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesini sert sözlerle eleştirdi. "Fesliyi ziyaret etmek için bula bula 9 Kasım'ı mı buldun" diyen Bahçeli, Erbaş'a istifa çağrısında bulundu, "Gereğini yap" dedi.

PAYLAŞ
MHP GENEL BASKANI DEVLET BAHCELI PARTISININ GRUP TOPLANTISI'NA KATILARAK KONUSMA YAPTI. (ANADOLU AJANSI - DILEK MERMER) (20130521)

Bahçeli ayrıca, 7 askerin şehit olduğu Hakkari Şemdinli’deki askeri üs bölgesinde yaşanan patlamaya ilişkin de konuştu. Bahçeli, “Süngü Tepe’deki patlamanın makul ve mantıklı izahatını sabırla bekliyoruz. Patlamada herhangi bir ihmal, gevşeklik varsa sorumlular ağır şekilde cezalandırılmalıdır” dedi.

Devlet ve hükümet başkanlarının Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100. yıl dönümü için bir araya geldiği toplantılarda milliyetçiliğin öcü gibi gösterildiğini ifade eden Bahçeli, Merkel ve Mavron’a tepki gösterdi. Bahçeli, “Milliyetçilik neredeyse nefret objesi olarka gösterilmiştir” ifadesini kullandı. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da gittiği Fransa’daki 100. yıl anması için, “Neyini anacağız; neyine saygı duyacağız” ifadesini kullandı.

Danıştay Sekizinci Dairesi’nin Öğrenci Andı ile ilgili aldığı kararı temyize götüren Milli Eğitim Bakanlığı’nın dilekçesinde tarihi ve sosyolojik olarak örtülemez yanlışlıklar olduğunu ifade eden Bahçeli, “Milli Eğitim Bakanımızın temyiz dilekçesini görmediğine veya yoğunluktan dolayı dikkatle bakmadığına inanmak istiyor, bunu ümit ediyoruz” diye konuştu.

Bahçeli, dilekçede geçen “Türklerin millet bilincine en geç ulaşan topluluk olduğu” ifadelerini yazan kişiye seslenerek, “Bunu nasıl yazdın, nasıl iddia ettin, hangi çevrenin mahsulü, nerenin piyonusun?” diye sordu.

Öte yandan Bahçeli, ABD’nin başlarına milyonlarca dolar ödül koyduğu PKK yöneticilerine ilişkin olarak da, “Delikli kuruş kadar değerleri yok” sözlerini sarf etti.

Hakkari’deki patlama

“Hakkari’deki mühimmat patlaması milletimizi acıya boğdu. 5 Eylül 2012’de Afyonkarahisar’da bulunan kışlada patlama yaşanmış, 25 evladımız şehit düşerken üçü sivil olmak üzere 11 evladımız da yaralanmıştır.

Süngü Tepe’deki patlamanın makul ve mantıklı izahatını sabırla bekliyoruz. En ufak dikkatsizlik, en ufak ihmal vahim sonuçlara kapı aralayacaktır. Mehmetlerin canı devlete emanettir. Vatan görevini yapan her evladımız bizim için paha biçilemez önemdedir. Patlamada herhangi bir ihmal, gevşeklik varsa sorumlular ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Kaldı ki Afyonkarahisar’daki patlamanın müsebbipleri bu yıl cezalarını almışlardır.

“Parçalanmamızı kurguladılar devleşen mücadelemize engel olduk. Bir öldüysek bin dirildik. Ancak hala durmuyorlar hala vazgeçmiyorlar hala pes etmiyorlar. Ülkemizi teslim almak için bu tahrikten istifadenin peşindeler. Türk milletini tanımayanlar asaletini anlamayanlar mutlaka rezilliklerinin içinde boğulup gideceklerdir. Türkiye’ye kafa tutan kim olursa olsun hakkından gelmemek doğduğunun doğacağına pişman etmek tarihi görevimizdir.

Türkiye’nin hayat damarlarını kesmek istiyorlar. Bitmek bilmeyen akınlarla oyun kuruyorlar. Özellikle ABD terör örgütleri ile aynı hizaya girmekten rahatsız olmuyorlar. Teröristlerin başına ödül koyulması oldukça kuşku vericidir. ABD’nin Suriye özel temsilcisi YPG’yi terör örgütü olarak görmediklerini söylemiştir.

ABD’nin YPG’yi kollayıp PKK’yı hedef alması yeni bir aldatmacadır. ABD ile YPG arasından Irak ve Suriye’nin paylaşımı konusunda derin bir anlaşma vardır. Tüm yönleriyle meydandadır. Ederi 12 milyon dolar olan canilerin bizim için delikli kuruş kadar değeri yoktur.