Ana sayfa Politika Bahçeli’den Abdulkadir Selvi’ye: Kaleminden zehir damlayan hem bölücü hem de su katılmamış...

Bahçeli’den Abdulkadir Selvi’ye: Kaleminden zehir damlayan hem bölücü hem de su katılmamış Türkiye düşmanı

PAYLAŞ

Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada Hande Fırat’ın Hürriyet Gazetesi’nde yazdığı haber ve sonrasındaki tartışmalara ilişkin, “Darbe teşebbüsünün püskürtülmesinde büyük bir rolü olan bayan gazetecinin ‘darbeci’likle suçlanması da bize göre tuhaf bir çelişki ve çarpıklıktır.” açıklamasını yaptı.

Bahçeli, Irak Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesut Barza’nin ziyareti sırasında asılan Kürdistan bayrağına sert tepki gösterdi. “Cumhurbaşkanının bundan haberi var mı? Başbakan arkasındaki bayrağı gördü mü?” diyen Bahçeli, Barzani için, “Türk milletine kefen biçen bir şahsın Türkiye’de ağırlanmasına tahammülümüz yoktur” dedi. Bahçeli sözlerini, “Sonuna kadar millet, sonuna kadar devlet, kararımız evet” diye tamamladı.

HÜRRİYET’İN MANŞETİ

“15 Temmuz’da darbenin ne demek olduğunu acı duyarak ama asla geri atmayarak şahit olduk. 15 Temmuz darbeler tarihimizin en karanlık halkasıdır. TSK’ya yuvalanan FETÖ artıkları son bir hamle ile devlet ve milleti parçalamak için silaha sarılmıştır. Her kurumun içine sızmış teröristler TSK’ya da sirayet ederek ülkemize kıymayı planlamışlardır. TSK’nın komuta hedefi rehin alınmıştır. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları derdest edilmiştir. Biz Türk askerinin yıpratılmasına itiraz ettik. Zorlu ve çetin bir coğrafyada yaşıyoruz. El Bab’da Türk milletinin onur mücadelesini veren Türk askeridir. Birliğimiz ve güvenliğimiz için devriye gezen, alçakları deviren kahraman Mehmetçiklerdir. Bölücü teröre
karşı amansız şekilde karşı duran TSK’dır. Bu kadar sorunumuz varken, milli güvenliğimiz tehdit altındayken, TSK’nın sığ tartışmaların içine çekilmesi yanlıştır. TSK çok yara almış, hırpalanmıştır. FETÖ’nün emniyet ve adaletteki ayaklarıyla Ergenekon, Balyoz, Ayışığı, Askeri Casusluk gibi sözde davalar ve 15 Temmuz fazla söze yer bırakmamaktadır. Hürriyet gazetesi tartışmaların seyrini değiştirmiştir. Darbe teşebbüsünün püskürtülmesinde büyük bir rolü olan bayan gazetecinin ‘darbeci’likle suçlanması da bize göre tuhaf bir çelişki ve çarpıklıktır.

Bu kadar sorunumuz varken, milli güvenliğimiz tehdit altındayken, TSK’nın sığ tartışmaların içine çekilmesi yanlıştır. TSK çok yara almış, hırpalanmıştır. FETÖ’nün emniyet ve adaletteki ayaklarıyla Ergenekon, Balyoz, Ayışığı, Askeri Casusluk gibi sözde davalar ve 15 Temmuz fazla söze yer bırakmamaktadır. Hürriyet gazetesi tartışmaların seyrini değiştirmiştir. Bir bayan gazetecinin suçlanması da bizim için tuhaftır. TSK ile bazı eleştirilere nasıl baktığı ortaya çıkmıştır. Elbette olması gerekeni, doğru olanı Genelkurmay Başkanlığı’nın rahatsız olduğu konuları hükümete iletmesidir. TSK’nın doğrudan sorumlu olduğu bakan, başbakan ve cumhurbaşkanına hassasiyetlerini aktarması doğaldır. Dün Genelkurmay Başkanı önce Başbakan, ardından da Cumhurbaşkanı ile görüşmüş; olan biteni açıklamış olması gerekmektedir. Eğer paylaşmış ve sonuç alamamışsa bir sorun var demektir. Doğrudan medya ile kamuoyuyla iletişime geçilmişse bir sorunun delaletidir.”

ABDULKADİR SELVİ’YE AĞIR SÖZLER

MHP lider Bahçeli Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi’yi MHP ile ilgili yazdığı yazılar nedeniyle sert sözlerle eleştirdi:

“Hala kalemini nefret silahı gibi kullananları da fark etmemişiz edememişiz. Babıali yokuşunda dik bucak asıl maksadını saklayan ve kafasındaki bulanıklığın eseri olan bu şahsın geçen hafta ardı arkasına yazdığı makaleler ibret ve esef vericidir. Doğan medyası 21 Şubat’ta diyor ki ‘Parti açısından MHP iki ucu kessin bıçak Ak Parti’nin çok önemli bir Kürt seçmeni vardır. Kürtlerden iki oy alan parti var. Biri HDP diğeri Ak Parti’dir.’ 22 Şubat’ta ise çıtayı yükseltip şunları zırvalıyor: Ak Parti önemli oranda Kürt seçmene sahip oluğu için MHP ile mesafesinde dikkatli olması lazım.’ Biz Selvi’nin soy isim olduğunu düşünürken araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk. Bu zatın şuursuz ve ucube sözleri bizim nezdimizde küçücük kalmaya ufalanmaya mecbur ve mahkumdur. Tam bir inançla söylüyorum ki Milliyetçi hareket Partisini Kürt kardeşlerimizin karşısında gösteren bu bahaneyle kaleminden zehir damlayan hem bölücü hem de su katılmamış Türkiye düşmanıdır.”