Ana sayfa Politika Bahçeli’den İncirlik yorumu: Durduğunuz kabahat hepinize uğurlar olsun

Bahçeli’den İncirlik yorumu: Durduğunuz kabahat hepinize uğurlar olsun

PAYLAŞ

“Almanya’nın bir yanda FETÖ’cülere destek ve himayesi, diğer yanda PKK’ya kol kanat germesi, ilişkileri geren meydan okuma halidir.” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Almanya ile yaşanan İncirlik krizine de değindi. Bahçeli, “Alman askerleri önümüzdeki hafta çekileceklermiş. Durduğunuz kabahat hepinize uğurlar olsun. Niye zaman kaybediyorsunuz? Yetmezse Konya’dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün’e mi gidiyorsunuz, fizana mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz” diye konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Almanya krizi: 400’den fazla FETÖ’cü Almanya’ya iltica talebinde bulunmuşken, Almanya’nın damgalı hainleri görmeyip, sözde bir gazeteciyi mesele yapması kabul edilir bir şey değildir. Terör yandaşı gazeteci ki, Kandil’e gidip teröristlerle röportaj yapan, Kürtler katledliliyor yalanını dünyaya servis eden ajan provokatördür. Teröristlerin iltica talepleri konusunda topu mahkemelere atan Alman siyaseti, söz konusu gazeteci ile ilgili kararın nerede verileceğini sanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti egemen bir devlettir. Ona buna pabuç bırakmayacaktır.

İncirlik krizi: Türkiye Cumhuriyeti egemen bir devlettir. Ona buna pabuç bırakmayacaktır. İncirlik Üssü Adana’dadır. Yol geçen hanı da değildir. Gizli hedefler için basamak yapacağız yer de değildir. İncirlik ziyaretine verilmeyen izni eleştirmek abesle iştigaldir. Hükümetin haysiyetli tavrı bize göre son derece isabetlidir. Türkiye’nin neyi nasıl anlayacağını tespit makamı bir yabancı hükümet mensubunun işi ve görevi değildir. Biz anlayacağımızı anladık, göreceğimizi de zaten gördük. Varsa, aklını kendine saklamalıdır. Alman askerleri önümüzdeki hafta çekileceklermiş. Durduğunuz kabahat hepinize uğurlar olsun. Niye zaman kaybediyorsunuz? Yetmezse Konya’dan da tası tarağı toplar en yakın zamanda Ürdün’e mi gidiyorsunuz, fizana mı gidiyorsunuz, ardınıza bakmadan çeker gidersiniz.

Rakka operasyonu: Bir terör örgütüyle aynı türden bir başkasını kullanarak mücadele etmek ne akla, ne de hukuka uyacaktır. IŞİD’e yönelik harekette Suriye Demokratik Güçleri asıl konumdadır. Bunun ana gövdesini de pek tabi de YPG teşkil etmektedir. Rakka operasyonunun yöntemi sakattır. Türkiye kanlı terör örgütüne silah vermeyin uyarısını yapıyor fakat ABD kulağının üstüne yatıp verilen silahları paylaşacağız demek. Bunların her yeri şeffaf olsa ne yazar, olmasa ne çıkar. Kato dağına bakmak, mağaradan çıkan silahları incelemek başlı başına kafidir.

Katar meselesi: Katar’a uygulanan tedbirler, saldırgan dayatmacı izole edicidir. Bu tedbirlerin ABD ile bağımsız, İran ile bağlantısız olduğunu düşünülmemelidir. Katar’ın tecrit edilmesi beklenmedik hadiselere kapı açabilecektir. ABD Başkanı’nın kılıç dansı, silah anlaşması dilerim ki tüm Ortadoğu’ya bir darbe olarak inmesin.