Ana sayfa Arka Sayfa “Bahçeli’ye ‘evet’ kampanyası için devletin kasasından para verilecek”

“Bahçeli’ye ‘evet’ kampanyası için devletin kasasından para verilecek”

PAYLAŞ

Halk oylaması yaklaştıkça temaslar hızlandı. Başbakan Binali Yıldırım’la Devlet Bahçeli dün Çankaya köşkünde bir araya geldi. AKP ve MHP kulislerine yansıyan bilgilere göre, Saray-Çankaya-Bahçeli arasında “kırmızı hat” kurulmuş. “Evet” kampanyasının “tek merkez”den yürütülmesi kararlaştırılmış.

İddianın sahini Aydınlık Gazetesi. İsmet Özçelik imzalı satırlarda MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yürütülecek ‘evet’ kampanyası için devletin kasasından para verileceği belirtildi.

Aydınlık’ın iddiası şu şekilde:

Bahçeli ekibinin “Evet” kampanyasının da aynı merkezden yürütülmesi kararlaştırılmış. Bahçeli’nin kampanyası için kullanılacak sloganlar bile “merkez”de yapılan anket sonuçlarına göre belirlenecekmiş.

Bahçeli ekibine sadece fikir desteği değil, başka destekler de vadedilmiş. Kulislere yansıyanlara göre, “Evet” kampanyası için devletin kasası Bahçeli ekibine de açılacak. “Masraftan kaçınmayın, hallederiz” denmiş.

MİTİNGLERİNE AKP’LİLER KATILACAK

“Hayır”cı milliyetçiler “Hayır” kampanyası için 18 Şubat’ta harekete geçme kararı aldı. 81 ilde kampanya yapacaklar. Bu durum AKP’yi telaşlandırmış. Bahçeli pek istemiyordu, ama “merkez”den “Bahçeli’nin miting yapması” kararı çıkmış.

“Bahçeli miting yapıp gövde gösterisi yapmazsa MHP’deki ‘Hayır’cılar artar” uyarısı yapılmış. Meydanların boş kalmaması için de “AKP’liler doldurur” güvencesi verilmiş.