Ana sayfa Politika Bakan Soylu: Türkiye son 300 yılının en güçlü döneminde

Bakan Soylu: Türkiye son 300 yılının en güçlü döneminde

PAYLAŞ

TBMM Genel Kurulu’nda kendisi hakkında verilen gensoru önergesine ilişkin açıklamalarda bulunan Soylu, terörle mücadelenin terörü araç olarak kullanan üst akla karşı verildiğini savundu.

Soylu, “Türkiye’ye karşı PKK, FETÖ, DEAŞ ve aşırı örgütler eliyle bu mücadeleyi yürütenlerin birinci amacı ülkeyi bölmek, en azından gücünü azaltmak, Ortadoğu’da ekonomisi, kültürü, milli birliği ve kardeşliğiyle ayakta durabilen, gelişen bir Türkiye’yi engellemektir. Türkiye’nin geliştiği veya gelişmeye başladığı ve bunun kaydolduğu dönemlerde terörün, iç çatışma girişimlerinin tırmanması bunun en açık göstergesidir” diye konuştu.

SOYLU HAYAL ALEMİNDE: TÜRKİYE SON 300 YILININ EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDE

Türkiye’nin 2002 yılından itibaren gerileme dönemini sonlandırdığını öne süren Soylu konuşmasında gerçek dışı şu iddialarda bulundu:

“1699 Karlofça, bizim gerilemeye başladığımız dönemdir. 2002 yılından itibaren de Türkiye bu tarihini ters yüz etmiştir. Birçok saldırıyla karşı karşıyayız ama Türkiye, Karlofça’dan itibaren son 300 yılının en güçlü dönemindedir, en güçlü anındadır ve en güçlü zeminindedir. Ekonomisi güçlenmiştir, siyasi istikrarı ve iradesi güçlenmiştir, demokrasisi güçlenmiştir, güvenlik kapasitesi ve teknolojisi de güçlenmiştir. Türkiye, 21’inci asrın vebası olan terörle mücadelesinde bugün hiç olmadığı kadar kararlıdır, güçlüdür ve sona yaklaşmıştır.”