Ana sayfa Manşet Balıkesir Belediye Başkanı istifa etti: Tehditlerle görevi bıraktım, kırgınım!

Balıkesir Belediye Başkanı istifa etti: Tehditlerle görevi bıraktım, kırgınım!

PAYLAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ardından 6. istifa haberi Balıkesir’den geldi.

Günlerdir kulislerde konuşulan ve en son Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bırakmazlarsa bedeli ağır olur” açıklamasının ardından Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, görevinden istifa ettiğini açıkladı ve görevini bıraktığını açıklarken gözyaşlarını tutamadı.

Uğur’un açıklamasından satır başları şöyle:

“Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize, evinize kadar ulaşan baskılar, tehdide varan müdahaleler var. Katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir. AK Parti’de siyaset yapma imkanımız ortadan kaldırılmıştır. Partimden ve belediye başkanlığı görevimden ayrılıyorum.

“Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum”

Tek endişem başladığımız projelerin yarım bırakılarak insanlarımızın beklentilerinin boşa bırakılmasıdır. Bundan önce veda ve vefa vurgusu yapmıştım. Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzzi irade ile milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum.

“Üzgün, kırgınım ama huzurluyum”

İnancım ve itikatım gereği olanda hayır vardır. Üzgün, kırgınım ama huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım görevlerde hemşehrilerime hizmet etme gayretinde oldum. Bana destek olan herkese ve aile teşekkür ediyorum. “