Ana sayfa Spor “Barcelona taraftarı Arda’yı sildi”

“Barcelona taraftarı Arda’yı sildi”

PAYLAŞ

Sabah yazarı Hıncal Uluç, son dönemde magazin dünyasında adından sıkça söz ettiren Arda Turan’ı eleştirdi. Arda’nın Barcelona’daki futbol yaşamının fiilen bittiğini söyleyen Uluç, “Önce aklını başına toplaması, düşünmesi ve nerde hata yaptığını anlaması lazım..”dedi.

Hıncal Uluç’un yazısının ilgili kısmı şöyle:

Arda gene magazin medyamızda.. Son aylarda, spor sayfalarında resmini, ismini gören oldu mu?. Varsa yoksa, magazin.. Hele hafta sonunda magazin eklerinde tavan yaptı..
Niye spor sayfalarında hiç haber olamıyor?. Çünkü Barcelona’daki futbol yaşamı fiilen bitti..

Bir de tembel.. Oyunu izliyorum.. İleriye koşanların en gerisinde.. Geriye dönenlerin de en gerisinde.. Santranın iki yanındaki 40 metre içinde boş gidip boş geliyor, nerdeyse.
Bir iki maç.. Baktım aynen devam.. Aradım..
“Bu nasıl oyun” dedim..
“Hıncal Ağbi, hoca öyle istiyor” dedi..
“Seni Iniesta’nın yerini doldurman için alan hocan öyle şey istemez” dedim.

Sadece “İstatistik Futbolu” değildi tabii Arda’yı bitiren.. Barcelona seyircisi de, İstanbul’dan ve İstanbul magazininden kopamayan Arda’yı itici bulmaya başlamıştı.
Nou Camp hayranları, 24 saat izin bulsa, İstanbul’a kaçan, İstanbul’daki dostlarını durmadan Barcelona gecelerinde ağırlayan, futboldan çok eğlenceyi, Barcelona’dan çok, İstanbul’u düşünen Arda’dan, fena halde soğudular.

Arda genç. Dönüş, Barcelona’da olmasa bile başka yerde olabilir. Ama zor. Önce aklını başına toplaması, düşünmesi ve nerde hata yaptığını anlaması lazım..
Sonra kötü arkadaşlarına uyup daldığı o eğlenceli ve İstanbullu gecelerden vazgeçmeli.. Bunun için de en başta o kötü arkadaşları şutlayıp, kendini futbola ve hangi takıma, hangi kente, hangi ülkeye gidiyorsa, oraya vermeli..
Bunun işareti var mı Arda’da peki?.
Gören var mı?.
Ben göremiyorum da!.