Ana sayfa Editörden Barlas: “Bu FETÖ soruşturmaları giderek eğlenceli hal almaya başladı”

Barlas: “Bu FETÖ soruşturmaları giderek eğlenceli hal almaya başladı”

PAYLAŞ

Sabah Yazarı Mehmet Barlas, Bylock kullanıcısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan bir imamın flash belleklerinde yer alan Gülen’in ifadelerini gündemine taşıdı. Barlas yazısında Gülen’e ‘akıl hastası’ imasında bulundu.

Barlas’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bu FETÖ soruşturmaları giderek eğlenceli hal almaya başladı…
Sabah’ın haberinde sizler de okumuşsunuzdur.
ByLock kullanıcısı Uşaklı bir imama ait flash belleklerdeki Fetullah Gülen’e ait konuşmalar, bu zatın kişiliği üzerinde çarpıcı ipuçları veriyor.
Örneğin 27 Ekim 2015’te kaydedilen bir konuşmasında “Kâinat İmamı” şöyle demiş:

20-30 gün delilik
“Şimdiye kadar bu ülkede her ihtilalden evvel bir ay kadar delirmiş sokaklarda gezmişimdir. Hadise olmadan evvel ruhun zaman üstü bir keyfiyeti vardır. Bu bana ait bir şey değil.
Değişik inkılâpları kendi düşünce dünyası ile alakalı gören hemen herkes aynı ruh haletini yaşamıştır.
Son hadise münasebetiyle bile belki ben 20 gün 30 gün bir delilik yaşamışımdır. Şu anda da üzerimde bir kısım deliliklerin emareleri var.
Zaten siz sözlerimdeki varyantlardan bunları anlayacaksınız.”

Katkı yapalım mı?
Toplam 26 adet ses dosyasından 23 Ekim 2015 tarihli ses kaydında da Gülen “Eğer ben kuvvetliysem, güçlüysem imkânlar elimde ise herkes bana biat etme mecburiyetindedir” diye konuşmuş.
Bu zat-ı muhterem “Delirmek” üzerinde kendisini merkeze oturtarak böyle çeşitlemeler yapmaya başladığına göre, bizim de bu konuda katkı yapmamızın zamanı gelmiştir.