Ana sayfa Editörden Barlas: FETÖ ile böylesine kararlı bir mücadeleyi başka kim sürdürebilirdi ki?

Barlas: FETÖ ile böylesine kararlı bir mücadeleyi başka kim sürdürebilirdi ki?

PAYLAŞ

Erdoğan ve önceki liderleri kıyaslayan Sabah Yazarı Mehmet Barlas, daha önceki liderlerin Avrupa ya da Amerika’yla arayı açabilecek sözlerden kaçındığını ve herkese dost ve müttefik diye hitap ettiklerini söyledi. Barlas, “Hele İsrail’e Filistin sorununu kastederek “One minute” çekmek hayal bile edilemezdi.” dedi.

Barlas’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bugün de 16 Nisan referandumuna dönük kampanyaları izlerken veya Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasındaki gerginlikleri gözlemlerken eskiye göre çok farklı olan durumların nedenini pek araştırmıyoruz. Oysa bu farkın adı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Alışılmış siyasi yaşamda, özellikle liderler çok açık konuşmazlardı. Amerika ya da Avrupa ile arayı açabilecek sözlerden, bu sözler gerçekleri yansıtacak olsa bile kaçınılırdı. Herkese dost ve müttefik diye hitap edilirdi. Hele İsrail’e Filistin sorununu kastederek “One minute” çekmek hayal bile edilemezdi.

Eski düzende bir baraj ya da bir köprü yapabilen seçilmiş siyasetçi, bunu ömrünün sonuna kadar diğerlerinden farkını belirleyen bir anı olarak saklardı.
Boğaz’ı deniz altından iki kez geçmek, dünyanın en büyük havalimanını yapmak, hızlı tren ve benzeri hizmetleri aynı anda yapmak mümkün müydü? Sağlık hizmetlerinde reform, tüm öğrencilere bedava kitap, sosyal güvenliği yaygınlaştırmak, v.b… Ya da FETÖ ile böylesine kararlı bir mücadeleyi başka kim sürdürebilirdi ki?

İşte bu dönemin geçmiş dönemlerden en büyük farkı Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığı ve ağırlığıdır. Almanya’nın Merkel’i de bunun farkındadır, Türkiye’deki darbeleri tezgâhlayan CIA’nın kodamanları da…
Erdoğan’ın çağrısı ile 15 Temmuz akşamı sokaklara dökülen ve canlarını ortaya koyan kitleler, bu gerçeğin en büyük tanıkları değil mi?