Ana sayfa Editörden Başdanışman: Bazen sıkıntılar yaşıyoruz ama ülkeyi kuranların gurur duyacağı bir konumda bulunuyoruz

Başdanışman: Bazen sıkıntılar yaşıyoruz ama ülkeyi kuranların gurur duyacağı bir konumda bulunuyoruz

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı ve Yenibirlik gazetesi yazarı İlnur Çevik, Türkiye’nin başta Atatürk olmak üzere ülkeyi kuranların gurur duyacağı bir konumda bulunduğunu söyledi.

Bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin Irak ve Suriye’de askeri operasyonlar yapabildiğine dikkat çeken Çevik bugünkü yazısında (30.10.2017), “İşte size Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partisi’nin Türkiye’yi getirdiği yer!” ifadelerine yer verdi.

İlnur Çevik’in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Evet, sorunlarımız var… Evet, bazen sıkıntılar yaşıyoruz ama bu ülkeyi kuranların, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gurur duyacağı bir konumda bulunuyoruz.

Türkiye gibi jeostratejik önemi tartışılmaz bir toprak parçasının üzerinde oturuyorsanız, komşularınız arasında bir değil hem de birkaç dünyaya terör saçan ülkeler varsa, sizin bağımsız hareket etmenizi kaldıramayan ABD gibi, Almanya gibi dünya devleri varsa ve sizi sürekli çelmelemeye çalışıyorlarsa o zaman sorunlarınızın olmaması mümkün mü?

Ama hala bu ülke bütün olumsuzluklara rağmen Suriye’de ve Irak’ta başarılı askeri harekâtlar yapabiliyorsa, ekonomide dünyanın en büyük ekonomileri listesinde 17. sıradaysa ve hızla 13. sırayı zorluyorsa, ekonomik büyüme hızı yüzde beşlerin üzerine çıktıysa ve bu küresel bir kıskançlığa sebep veriyorsa, dünyada kişi başına en fazla mağdurlara, düşenlere yardım eden ülkeler listesinde Türkler bir numaraya çıkmışsa o zaman sizde bir pırıltı, liderlerinizde de bir beceri var demektir…

70’li, 80’li ve 90’lı yılları yaşayanlar “ne olacak bu ülkenin hali, bizim sonumuz uçurum” diyorlardı ve geleceğe çok ümitsizce bakıyorlardı. Bugün ise 2023’de nasıl olurda dünyanın en iyi ve en büyük onuncu ekonomisi oluruz diye planlar yapabiliyor muyuz?

İşte size Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partisi’nin Türkiye’yi getirdiği yer!

Yazının tamamı için…