Ana sayfa Editörden Başdanışman: Bu ikisi gayrimeşru yollarla Erdoğan’ın görevden uzaklaştırılmasını konuşmuş olmasın?

Başdanışman: Bu ikisi gayrimeşru yollarla Erdoğan’ın görevden uzaklaştırılmasını konuşmuş olmasın?

PAYLAŞ

Erdoğan’ın Başdanşmanı İlnu Çevik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP eski Milletvekili Meral Akşener’in yaptıkları görüşmeyi gündemine taşıdı. Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun demokratik yollardan Erdoğan’ı saf dışı bırakmak isteyebileceklerini ancak bir de kötü senaryo olduğunu söyleyen Çevik, “O zaman bu ikisi bir araya gelip gayrimeşru yollarla Erdoğan’ın görevden uzaklaştırılmasını konuşmuş olmasınlar?” dedi.

Çevik’in Yenibirlik’te yer alan yazısının ilgili kısmı şöyle:

CHP Genel Başkanı ve ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP’nin eski isyancısı ve bazı Ülkücülerin çekim alanı haline gelen Meral Akşener bir araya gelerek “Recep Tayyip Erdoğan’dan nasıl kurtuluruz” toplantısı yaptılar…

Birileri iyi niyetle iki siyasetçinin iftar yemeği yiyip 16 Nisan referandumunda elde edilen yüzde 48.6’nın nasıl 2019 seçimlerinde oya çevrilebileceğine ve nasıl ortak cephe kurulabileceğini konuştuklarını söylüyor…

İyi de Meral Akşener’in daha bir siyasi partisi yok… Meral Hanım parti mi kuracak yoksa CHP’ye mi katılacak? Bir de bunun yanında CHP acaba 2019’da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere katılacak mı?

Akşener ve Kılıçdaroğlu demokratik yollardan sandıkta Erdoğan’ı saf dışı bırakmak isteyebilirler ve bu onların hakkı.

Ama bir de kötü senaryo var…

Son zamanlarda sanki biri bir düğmeye basmış gibi Kılıçdaroğlu “darbeyi destekleyen” ve 15 Temmuz’un kontrollü darbe olduğunu iddia eden açıklamalar yapmaya başladı. Meral Akşener’in üzerinde ise FETÖ’cü damgası var. Yani Akşener’in FETÖ sayesinde MHP’de isyan çıkardığı ama son anda partiyi ele geçirmeyi başaramadığı iddiaları var. O zaman bu ikisi bir araya gelip gayrimeşru yollarla Erdoğan’ın görevden uzaklaştırılmasını konuşmuş olmasınlar?

Birileri hapisteki darbeciler boyna “aman sıkı durun, sakın açık vermeyin yakında serbestsiniz” deyip onlara ümit vermiyor mu? Belki birileri Kılıçdaroğlu’na ve Akşener’e de aynı lafları pompalıyordur.

İnşallah bunlar doğru değildir.