Ana sayfa Editörden Başdanışman: CHP’nin bu işi isyan havasına sokması muhtemel, gerekli tedbirler alınmalı

Başdanışman: CHP’nin bu işi isyan havasına sokması muhtemel, gerekli tedbirler alınmalı

PAYLAŞ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘adalet yok’ diye kampanya yaparken esasında ‘adalet hükümetin elinde, adaleti AK Parti kontrol ediyor’ gibi bir iddia ile ortaya çıktığını savunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Yenibirlik yazarı İlnur Çevik, “Hem Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanımız hem de diğer AK Parti yetkilileri gereken cevapları verdiler… İşte işi burada bırakmak lazım…” dedi.

CHP’nin, Adalet Yürüyüşü’nün Gezi olaylarına benzer bir isyan havasına sokmak istediğini iddia eden Çevik, buna karşı tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Bu hesaplaşmanın AKP ve CHP arasında değil yargı ve CHP arasında olması gerektiğini söyleyen Çevik yazısına şöyle devam etti:

CHP’nin bu işi Gezi olayları sonrası yaratılmak istenen isyan havasına sokması muhtemel ve gereken tedbirler alınmalı ama CHP ile hesaplaşma AK Parti ile Kemal Bey arasında olmamalı. Yargı yetkilileri saldırılar karşısında demokratik haklarını kullanıp Kılıçdaroğlu’na gerekli cevapları verebilirler ve birileri çizmeyi aşarsa da kendilerine kanunların tanıdığı yetkileri kullanabilirler. Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu eşe dosta göstermek lazım… Darbecileri bile suçüstü yakaladığı zaman vurmayıp adalete teslim eden ve onların hakkında kararları yargının vermesini isteyen bir hükümet bunu defalarca ispat etmedi mi?

Yani bu iş yargı ile CHP arasında, CHP ile AK Parti veya Recep Tayyip Erdoğan arasında değil ve olmamalı.

Yazının tamamı için…