Ana sayfa Editörden Başdanışman: Fakir fukaranın evine kömür ve makarna da artık yetmiyor

Başdanışman: Fakir fukaranın evine kömür ve makarna da artık yetmiyor

PAYLAŞ

Yazısında Ak Parti’nin 15 yıllık icraatlarını anlatan Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, referandum sonuçlarının Ak Parti’ye verdiği bir mesaj olduğunu söyledi. İnsanların beklentilerinin arttığını söyleyen Çevik, “Yani fakir fukaranın evine kömür ve makarna da artık yetmiyor” dedi.

Çevik’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Son 15 yılda yapılanlar muazzam, bizim 2002’den önce 50 yılda yapılabileceğine inanmadığımız, hayal edemeyeceğimiz kadar mükemmel ilerlemeler. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları ülkeyi baştan aşağı imar ettiler, bir harika yarattılar. Sağlık, iletişim ve ulaşımda harikalar yaratıldı. Milli gelirimiz 11 bin doları geçiyor. Dünyanın en büyük 17’inci ekonomisi olduk.

Ama bugünün insanı için bu artık “yapılması gereken yapıldı, biz onları bunun için seçmiştik” diye geçiştiriliyor ve beklentilerinin artığını gösteriyor. Cumhurbaşkanımızın yeniden üye olacağı ve yakında başına geçeceğini beklediğimiz Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) bu olaya ne kadar gerçekçi bakabilirse gelecek seçimlerde o kadar başarılı olacak.

Yani duble yollar, mega projeler çocukların okul masraflarını karşılamıyor, yemek masasına gıda koymuyor… Şimdi artık beklenti “cebimize kim para koyacak, aile bütçemizin gelirlerini nasıl arttıracağız?” Yani fakir fukaranın evine kömür ve makarna da artık yetmiyor.

İnsanlar ülke gelirlerinin daha adil paylaşılmasını istiyorlar. Beyaz eşya alabilmek için, ev alabilmek için devletin yaptığı fedakârlıklar ortada ama insanımız “beyaz eşya yenmez, çocukların okul masraflarını karşılamaz” deyip başka beklentileri olduğunu vurguluyorlar.

Referandum neticelerini ve AK Parti’ye verilen mesajları bu çerçevede değerlendirmek lazım…