Ana sayfa Editörden Başdanışman İlnur Çevik: Kılıçdaroğlu’nun gerçek amacı ‘Gezi’ havası estirmek

Başdanışman İlnur Çevik: Kılıçdaroğlu’nun gerçek amacı ‘Gezi’ havası estirmek

PAYLAŞ

CHP Genel Bşakanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nü eleştiren Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, Kılıçdaroğlu’nun gerçek amacının ‘Gezi’ havası estirmek olduğunu söyledi. Çevik’e göre, yürüyüş tam bir fiyasko..

İlnur Çevik’in Yenibirlik’te yer alan yazısının ilgili kısmı şöyle:

CHP Genel Başkanı ve ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu işi gücü bıraktı adam gibi muhalefet edememenin sıkıntısı ile kendini yollara vurdu…

Aylardır hâkimlere ve savcılara ver yansın etmekle kalmadı aynı zamanda Yüksek Seçim Kurulu, Anayasa Mahkemesini ve hatta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesini yok saymaya kalktı… Bunlara hakaretler bile yağdırdı…

Şimdi de “adalet” aramak için yürüdüğünü söylüyor… Esasında gerçek amacı bir türlü karıştıramadığı ortamı karıştırmak ve ülkede “Gezi” havası estirmek ama görünen o ki bu yürüyüş de şu ana kadar tam bir fiyasko.

Bir avuç insanı yollarda organize edip bayrakla resim çektiriyor ama orada kayıp düşüyor ve o da haber oluyor… Daha beşinci gününde yürüme temposu da iyicene düştü, ilgi yok adam gibi bir etki yok. Yani taklit etmeye kalktığı meşhur Gandhi yürüyüşünün tırnağı bile olamayacak bir eylem.

Esasında kendi partisinde bile ciddi adaletsizlik varken “adalet” aramak için yürüyüş yapan bir insana herkes “bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” der. CHP’de “galiba yanlış yapıyoruz” deme cesaretini gösterenlerin kendilerini kapıda bulduğu bir ortamın var olduğunu herkes biliyor. Ağzını açan disipline gidiyor ve sonunda ihraç ediliyor. Fikri Sağlar’ın başına gelen ortada… Süheyl Batum ve Aylin Nazlıaka’nın başına gelenler de ortada. Adalet’i kendi içinde bulamayanların onu sokaklarda araması çok vurucu değil mi?