Ana sayfa Logo Üstü - Sol Bazı bölgeler için yağış uyarısı

Bazı bölgeler için yağış uyarısı

PAYLAŞ

Ege’nin iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Çorum, Amasya ve Isparta çevreleri yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışlar, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli İzmir ve Aydın çevreleri, Isparta’nın güney ilçeleri ile Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 4 derece artacak ve mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli esecek.

YAĞIŞ UYARISI

Yurdun batı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar, Muğla ve Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2), İzmir ve Aydın çevreleri, Isparta’nın güney ilçeleri ile Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BAZI BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, Trakya ve Bilecik çevreleri yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

EGE BÖLGESİ: Çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Güney Ege kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar, İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli, Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacak.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, Isparta’nın güney ilçeleri ile Burdur’un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli, Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olacak.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeybatı kesimleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur, yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bugün sabah saatlerinde Çorum ve Amasya çevreleri yağmur yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, batısı kesimleri yer yer çok bulutlu geçecek. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile sis ve pus hadisesi görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzey kesimlerinde hafif buzlanma ve don ile doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (9)

İZMİR: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, bugün kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak.

ADANA: Parçalı bulutlu. (16)

ANTALYA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, bugün çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacak. (14)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu. (8)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu. (15)

DİYARBAKIR: Az bulutlu. (8)