Ana sayfa Spor “Benim zamanımda bu kadar güzel statlar olsaydı futbol hayatım çok daha farklı...

“Benim zamanımda bu kadar güzel statlar olsaydı futbol hayatım çok daha farklı olabilirdi”

PAYLAŞ

Fanatik Gazetesi’ne verdiği röportajın 3.bölümü yayımlanan Arda Turan, ‘kariyerinde Galatasaray için sakladığın son bir imzan var mı?’ sorusunda “ülke futbolu için paspasçı bile oluruz” yanıtını verdi.

Arda’nın verdiği bazı mesajlar şu şekilde:

“2020’ye kadar Barcelona’yla sözleşmem var ama ben hep Galatasaraylı olarak kalacağım. Elbet bir gün yine Galatasaray’a hizmet etmek isterim. Ama tabii ki bunu belirleyecek olan kulübün imkanları olduğu için bana bir görev düşerse ülke futbolu için paspasçı bile oluruz. Anlatmak istediğim bu.”

“Geleceğim için şimdiden bir şey diyemem ama Galatasaray’a her zaman hizmet etmek isterim. En tepesinden en altına kadar bir hayalim var. Bunu ne şekilde yaşarız, futbol bittiğinde veya futbolun içinde bu nasıl olur bilemeyiz. Futbol bittikten sonra Emre abi, ben, Burak, Selçuk; hepimiz bu işin içerisinde olmalıyız. Yakın zamanda bırakanlar, Avrupa’yı görmüş olanlar hep bu işin içinde olmalı ki futbolumuz daha da gelişsin. Genel olarak yaşadığım tecrübeleri işin sonunda ülkeme bir şekilde yansıtmak istiyorum. Ülkemin gençlerine ne şekilde faydalı olursam benim için iyidir.”

‘Bu statlar benim zamanımda olsaydı’

“Benim zamanımda bu kadar güzel statlar olsaydı benim futbol hayatım çok daha farklı olabilirdi. Eskiden her deplasman maçı çok daha zordu. Yani Ankara’dan bu tarafa hep buzda oynadım. Toprak saha gibiydi zeminler hep. Sivas’ta mesela iyi zemin yakalamıştım, 3 atmıştım. Çok daha fazla gol, asist yapardım ben o dönem statlar böyle güzel olsaydı. İyi zemini görünce bayılıyordum. Şimdi hepsi şıkır, şıkır. Ben eski Konya Stadı’nda var ya aman aman, en kötü buz. Uğur’un dizkapağı kırılmıştı.”

Giyinmeyi Emre abi ile beraber öğrendik’

“Emre abi ile giyinmeyi beraber öğrendik diyebilirim. Daha çok deri ceketler, daha salaş şeyler tercih ediyorum artık. Kemer bile kullanmıyorum artık mesela. Daha basit, daha sade giyinmeye çalışıyorum. Açıkçası giyim seviyemden memnunum şu anda.”