Ana sayfa Manşet Beyaz diş hayaliyle tüm dişlerini kaybetti

Beyaz diş hayaliyle tüm dişlerini kaybetti

Antalya'da yaşayan Sunay Öztürk (41), beyaz diş hayaliyle girdiği operasyonlarda 32 dişini çektirmek zorunda kaldı. Dinmeyen ağrıları nedeniyle çene operasyonu geçirecek olan Öztürk, yanından ayırmadığı protez damak dişleriyle yemek yiyebileceği günleri beklediğini söylüyor.

PAYLAŞ

Antalya’nın Alanya ilçesinde oturan 2 çocuk annesi Sunay Öztürk, 6 ay önce dişlerini beyazlatmak amacıyla ‘zirkonyum’ kaplama yaptırma kararı aldı. Anne ve babasından kalan emekli maaşının yanı sıra bankadan 10 bin lira kredi çekerek özel bir diş polikliniğine giden Öztürk’ün 20 dişi kaplama için kesildi.

Çenesinde ve sol azı dişinde ağrı hisseden Sunat Öztürk’e iddiaya göre özel poliklinikte ‘Sen bizden iyi mi bileceksin?’ denilerek kaplamalar takıldı. İşlemden 1 hafta sonra sol yanağında ve çenesinde şiddetli ağrı çeken Öztürk, yeniden polikliniğin yolunu tuttu. Diş tedavisini gerçekleştiren hekim, ağrıların geçici olduğunu söyleyip ağrı kesici ve antibiyotik vererek Sunay Öztürk’ü gönderdi.

TRİGEMİNAL NEVRALJİ TEŞHİSİ KONULDU

Ağrıları geçmeyen ve her geçen gün şiddetlenen Öztürk, bu defa başka doktorlara giderek kanal tedavisi yaptırdı, bir dizi operasyon geçirdi. Buna rağmen ağrıları dinmeyen, son çare tüm dişlerini çektirmek zorunda kalan Sunay Öztürk, 32 dişini de kaybetti. Dinmeyen ağrıları nedeniyle uykusuz ve zor günler geçiren Öztürk için ‘delirten hastalık’ diye de bilinen ‘trigeminal nevralji’ teşhisi konuldu.

Beyin ameliyatına giren ve sağ kulak üstünden derin kesiyle bir ameliyat geçiren Sunay Öztürk’ün operasyon sonrası da ağrıları dinmedi. Bunun üzerine Öztürk, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’ne gitti. AÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne getirilen Sunay Öztürk; öğretim üyesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Alper Sindel, tarafından muayene edildi. 12 Haziran Salı günü ameliyata alınması kararlaştırılan Öztürk’ün, ağrısı bulunan bölgelerdeki sinirlerinin uyuşturulması planlanıyor.

‘İLK İŞİM SİMİT YEMEK OLACAK’

Operasyon sonrasında ağrılarından kurtulacağını ümit eden Sunay Öztürk ise yanından hiç ayırmadığı protez dişlerini kullanmanın hayalini kurduğunu söylüyor. İlk iş olarak dişlerini takıp simit yemek istediğini anlatan Sunay Öztürk, “Yaşadığım acı dolu günler son bulunca ilk işim simit yemek olacak. Eskiden yemediğim şeyleri bile şimdi görünce canım çekiyor. Kafamı çeviriyorum. Çok üzgünüm. Benim yaşadıklarım dişlerini yaptırmak isteyenlere örnek olsun. Dikkat etsinler” dedi.

“Beyaz diş hayali kurarken nerelere geldim” diyerek pişman olduğunu anlatan Sunay Öztürk, “Bizim işimizi bana öğretme, dediler ama halime bakın ne durumdayım. Her ameliyat sonrası yeniden bir sorun çıkacak diye çok korkuyorum. Artık hayatıma takma dişle devam edeceğim. Ağrılar nedeniyle şu anda kullanamıyorum” diye konuştu.