Ana sayfa Kültür & Sanat Bilgehan Uçak’ın ilk romanı çıktı: “Akşamlar Artık Serin”

Bilgehan Uçak’ın ilk romanı çıktı: “Akşamlar Artık Serin”

Gazeteci-Yazar Bilgehan Uçak’ın ilk romanı çıktı. Uçak’ın “Akşamlar Artık Serin” isimli romanı raflardaki yerini aldı.

PAYLAŞ

Tecrübeli Gazeteci Bilgehan Uçak’ın ilk romanı Everest Yayınları tarafından yayınlandı.


Kitabın arka kapağında Selim İlerinin görüşlerine yer verildi;

“Akşamlar Artık Serin’i hüzünlenerek okudum; “çok severek” de diyebilirdim. Ama acı ilişkilerin, kopuşların, imkânsız aşkın romanı sevilerek okunmuyor. Hele, ıssız gerçekliğe izlenimlerden oluşan gölgeli bir dünya eşlik ediyorsa… Bilmiyorum, bir romanda da olsa, “hayat” değiştirilebilir miydi?Romancı kaskatı bırakmış.

-Selim İleri“

Kitaba dair arka kapakta verilen kısa bilgi ise şu şekilde;

“Bu serseriyle alıp başımı gitmek istiyorum! Küçücük bir sahil kasabası belki, beyaz sıvalı bir ev. Belki romanlardaki gibi, kış günü yaz otelleri. Kalorifersiz. Birkaç parça eşya, duvarlarda tablolar. Dolapta battaniyeler. Herkes dedikodumuzu yapacak: Aramızdaki yaş farkı, küçümseyen bakışlar, bıyık altında gülümsemeler… Biz meydan okuyacağız. Elinde iki demet çiçekle gelecek! Sahir Kırtay konuşacağız yatakta, kimse anlamayacak bizi. Bazı geceler, o korkunç yalnızlığımızdan bir an olsun kurtulmak için sevişeceğiz. Sonra, beraberken bile aşılması mümkün olmayan o yalnızlık kuşatacak.

İkimizden ibaret bir dünya”

Üç bölümden ve 200 sayfadan oluşan romanda imkânsız bir aşk ele alınıyor.

Daha önce futbola ve hayata dair çeşitli söyleşilerinin derlendiğFutbol mu? Yok daha neler! (İthaki, 2012) ve Reşat Nuri Güntekinin siyasi fikirlerinin dönüşümünü incelediği Operada Mücella Suzan (Everest, 2019) adlı kitapları çıkan Bilgehan Uçak’ın ilk romanı olma özelliğini taşıyan Akşamlar Artık Serinkasım itibariyle raflardaki yerini aldı.

Akşamlar Artık Serin, romanın, romandaki kahramanların haletiruhiyesini anlatıyor olsa da akşamların gerçekten serinlediği bugünlerde okuyucunun ilgisini çekmeye aday.