Ana sayfa Politika Bilgen: İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi için nasıl bir zaaf gerek?

Bilgen: İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi için nasıl bir zaaf gerek?

PAYLAŞ

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “Eğer Türkiye’nin iç güvenliğiyle ilgili bir risk varsa, Türkiye’nin Suriye politikasıyla ilgili özeleştiri yapması kaçınılmazdır” dedi.

“15 Temmuz bir kirli ittifakın bedeli olarak bu ülkeye nasıl mal olduysa, Suriye’deki kirli ittifakın sonucu da bu katliamlardır” diyen Bilgen şöyle devam etti: ‘DEVLET ASKERLERİNİN NEREDE OLDUĞUNU BİLMİYOR’ “Daha kendi askerlerinin nerede olduğunu bilemeyen bir devlet, her gün kaç IŞİD’linin öldüğünün, yaralı olduğunun sayısını veriyor. IŞİD’li yaralıların sayısını kimden, nereden biliyorsunuz? Onları hastanelerinizde tedavi ettiğiniz için mi biliyorsunuz?

‘KONYA’DAN, ADIYAMAN’DAN EL NUSRA’YA KATILANLAR NE OLACAK?’

Hangi kaynağı nerede kurutmayı düşünüyorsunuz? El Bab’da mı? Konya’dan, Adıyaman’dan El Nusra’ya katılanlar ne olacak? Eğer Suruç’taki, Ankara Garı’ndaki acıyı Türkiye hissedebilseydi, uyarılarımız dikkate alınsaydı bugün Türkiye bu acıyı yaşamazdı. Son 2 ayda 100’ü üzerinde insan hayatını kaybetti. Bir ülkede İçişleri Bakanı’nın istifa etmesi için nasıl bir zaaf olması gerek?” Ayhan Bilgen’in konuşmasından satırbaşları şöyle: Nefret söylemiyle ilgili hükümet tedbirler almaya karar vermiş. En tepeden, en yukarıdan nefret söylemi içeren mesajlar veriliyorsa o ülke derdine çare bulamaz. Cumhurbaşkanı’nın Berkin Elvan’ın annesini yuhalattığı bir ülkede ancak böyle olur.