Ana sayfa Manşet Bill Gates’ten uyarı: Silah olarak hastalıkları kullanacaklar

Bill Gates’ten uyarı: Silah olarak hastalıkları kullanacaklar

Bill Gates tüm dünyayı uyardı: Bir hastalık 6 ay içinde 30 milyon kişiyi öldürebilir.

PAYLAŞ

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Massachusetts Tıp Derneği ve New England Tıp Dergisi tarafından düzenlenen salgınlarla ilgili bir konuşmada uyarılarda bulundu. Genellikle iyimser olarak insanlara dünyanın dört bir yanındaki yoksulluktan kurtulduğumuzu, çocuk felci, sıtma gibi hastalıkların ortadan kaldırıldığını hatırlatan Gates, “Dünyanın çok ilerlemediği bir alan var. Bu pandemik hastalıklar. Dünya nüfusu arttıkça ve insanlık doğanın içinde yaşadıkça yeni patojenler her zaman ortaya çıkacak. Bazı insanlar ve küçük gruplar, bir gün gelecek ve silah olarak hastalıkları kullanacaktır” dedi.

’10 YIL İÇİNDE GERÇEKLEŞEBİLİR’

Cumhuriyet’in aktardığına göre, Bill Gates’in bu teorisi, önümüzdeki 10 yıl içinde gerçekleşebilir. İnsanlar sürekli seyahat ediyor, birkaç saatte diğer başka bir yere uçakla gidebiliyor diyen Gates’e göre, küçük bir devlet, bir laboratuvarda ölümcül bir formül oluşturabilir.

Dünya hükümetlerine 30 milyon insanı öldürebilecek silahların şu an yapım aşamasında olduğunu ve bu tehdide acil hazırlanmaları gerektiğini söyleyen Gates, “Biyolojik tehditler söz konusu olduğunda, bu aciliyet duygusu eksik. Dünya, savaş için hazırladığı aynı şeyleri ciddi bir şekilde pandemik hastalıklar için de hazırlamalı” dedi.