Ana sayfa Genel “Bu dünyanın adaleti yok” diyen matematik öğremeni video çektikten sonra intihar etti

“Bu dünyanın adaleti yok” diyen matematik öğremeni video çektikten sonra intihar etti

Ankara'da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar intihar etti.

PAYLAŞ

Avşar, bir gün önce YouTube’a yüklediği videoda ‘Çok mücadele ettim’ diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti.

Ankara-Batıkent’te İnan Avşar isimli 15 yıllık matematik öğretmeni, eğitim sisteminin kötü olmasını ve ülkede bir öğretmen olarak yaşadığı adaletsizlikleri anlattığı bir video çekip sosyal medyada yayınladıktan sonra canına kıydı.

Batıkent’te aracında intihar eden matematik öğretmeni İnan Avşar’ın cenazesi adli tıp kurumuna kaldırıldı.

Avşar, bir gün önce YouTube’a yüklediği videoda ‘Çok mücadele ettim’ diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti.

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Hakan Taşdemir yaşamına son verdiİstanbul Üniversitesi öğrencisi Hakan Taşdemir yaşamına son verdi

İnan Avşar, çektiği videoda “Çocuklarınızı okula göndermeyin. Çocuklarıızın beyni yıkanıyor. 15 yıllık eğitimciyim, bu işe severek giridm. babam da eğitimciydi. Çocukalrdan çok şey öğrendim. Ama şunu farkettim ki okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor.

Saçmasapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saşma sapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları” dedi