Ana sayfa Öne Çıkanlar “Bu iftirayı atanlar namussuz, şerefsiz, alçaktır”

“Bu iftirayı atanlar namussuz, şerefsiz, alçaktır”

PAYLAŞ

Yeniçağ Gazetesi’nden Arslan Tekin’e konuşan Meral Akşener, Başkanlığa ‘Hayır’ diyeceğini açıkladıktan sonra hedef olduğunu söyledi. Kendisini Gülen Cemaati’ne yakın olarak eleştirenlere ise Akşener, “Bu iftirayı atanlar, bu iftiralarını ispatlayamıyorlarsa namussuz, şerefsiz, alçaktır.” ifadelerini kullandı. Referandum konusunda ise Akşener, Öcalan’la görüşüldüğünü ve HDP’nin seçimleri boykot etmesinin sağlanacağını iddia etti.

Akşener röportajının bazı bölümleri şu şekilde:

SİZE NEDEN YÜKLENİYORLAR?

15 Temmuz kalkışmasına kadar, o zaman MHP genel başkanlığına altı aday vardı, dördümüz çok aktif çalıştık. MHP’de kurultay istedik. 548 üst kurul delegesinin imzasını aldık. Hukukî süreçleri biliyorsunuz. Sonuç itibarıyla çalışmalarımıza devam ettik. Sadece ben 37 ile gittim. Halkın müthiş bir teveccühü vardı. Ondan sonra darbeye teşebbüs edildi. Arkasından aynı gece, bugün tutuklanacak, yarın gözaltına alınacak şeklinde benimle ilgili bir linç başladı. Altı ay oldu, bu süreç kimi zaman hafifliyor, kimi zaman yoğunlaşıyor. Milliyetçi İş Adamları Derneği’nin davetlisi olarak Antalya’ya gittim. Arkadaşlarımızın kurduğu bir sivil toplum örgütü bu. İki gün kaldım. Çok kalabalık ve canlı bir topluluğa hitap ettim. Sadece başkanlık konusundaki fikirlerimi paylaştım. Başkanlığa “hayır” diyeceğimizi açıkladık ve döndük. O andan itibaren yoğun bir saldırıya maruz kaldım.

BANA FETÖ’CÜ DİYENLER ŞEREFSİZDİR

Bana FETÖ’cü diyenler, her kim diyorsa, ellerinde belge ve bilgiler olup da teslim etmiyorlarsa savcılara, bir FETÖ çatı iddianamesi var, oraya götürmeleri gerekiyor. Bunu yapmıyorlarsa suçludurlar. Bir terör örgütü, yandaşı, mensubu, üyesi isnadı olduğuna göre tespit etmeleri lâzım. Ben, sizin aracılığınızla savcılara, bu kişilere suç duyurusunda bulunuyorum. Ama bu bir iftiradır… Bu iftirayı atanlar, bu iftiralarını ispatlayamıyorlarsa namussuz, şerefsiz, alçaktır.

REFERANDUMDA NE OLUR?

Sizin aracılığınızla tarihe not düşüyorum… Şu anda İmralı’da Abdullah Öcalan’la görüşülüyor. Referanduma gidilirken HDP’nin seçimi boykot etmesi sağlanacak. Evet oyu çıkması için her şey yapılacak. Burada anahtar, MHP’nin kurultay isteyen tabanıdır. Bu taban da Balgat’a ve Saray’a karşıdır. Anahtar da, kilit de biziz. İddia ediyoruz.