Ana sayfa Manşet Dikkat! Bu işaretler varsa hasta olabilirsiniz

Dikkat! Bu işaretler varsa hasta olabilirsiniz

Vücudunuz olağandışı bir durum olduğu anda bunu size bazı sinyaller ile belli eder. Bu sinyallere dikkat edilmesi ise ilerde oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyeceği için çok önemlidir.

PAYLAŞ

Kırışıklıklar genellikle insan vücudunun normal bir parçası sayılır. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların çok daha farklı anlamları olabileceği ise unutulmamalıdır. Üst kollarda meydana gelen kırışıklıkların sebebi yüksek tansiyon olabileceği için mutlaka araştırma yapılmalıdır.

KÖTÜ NEFES KOKUSU

Ağzınızda kötü bir koku varsa bu durum diş hastalıklarının en net belirtisidir. Düzenli diş fırçalayarak diş sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

KOYU RENK DIŞKISI

Dışkı renginde meydana gelen değişimler sindirim sorunları, bağırsakların düzgün çalışmaması ve çok daha riskli bir biçimde kanser hastalığını akla getiren işaretlerden birisidir, dikkate alınmalıdır.

UZUN YÜZÜK PARMAĞI

Yapılan araştırmalara göre yüzük parmağı, işaret parmağından daha uzun olan kişilerde kireçlenme olabilir.

İDRAR RENGİNDE DEĞİŞİM

İdrarınızın rengi son zamanlarda çok daha koyu bir haldeyse, doktora gitmenizde fayda var. Bu durum böbrek ve karaciğer gibi bölgelerdeki sorunlara işaret ediyor olabilir.

AYAKLARIN ŞİŞMESİ

Ayaklarda sebepsiz bir biçimde görülen şişliklerin sebebi tiroit sorunları, karaciğer ve böbrek hastalıkları olabilir. Dikkate alarak, doktora gidilmelidir.