Ana sayfa Editörden “Bu oda, bir otel veya villanın odasına benzemiyor”

“Bu oda, bir otel veya villanın odasına benzemiyor”

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında, torununa Kur’an-ı Kerim öğretirken çekilen fotoğrafın sorulması üzerine fotoğrafın arka planını anlattı. Son günlerde sosyal medyada sıkça yer alan fotoğrafın 15 Temmuz gecesi Marmaris’te çekildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Olaylar başlamadan önce çekilmişti” dedi.

Erdoğan’ın bu açıklaması ve fotoğrafın çekildiği odada yer alan bazı detaylar beraberinde soru işaretlerini de getirdi.

ERDOĞAN’IN KENDİSİ AÇIKLADI

Oldukça ilgi gören fotoğraf, katıldığı canlı yayında Erdoğan’a soruldu. Erdoğan fotoğrafın darbe girişiminin yaşandığı gün olan 15 Temmuz gecesi Marmaris’te çekildiğini belirtti ve “Olaylar başlamadan önce çekilmişti” dedi.

OTEL ODASI İÇİN FAZLA DETAY

Erdoğan, 15 Temmuz’da darbe girişimini öğrenip gece saatlerinde ayrılana kadar dört gün boyunca Marmaris’teki Otel’de olduğunu belirtmişti. Ancak Erdoğan’ın ’15 Temmuz gecesi çekilmişti’ dediği fotoğraftaki detaylar kafa karıştırdı. Arka fonda yarı dolu kitaplık, kitaplıkta plaket ve süs eşyaları, bazı hediyeler hatta kutular var. Üstelik kitaplık Erdoğan’ın kaldığı ultra lüks Grand Yazıcı Turban Otel’e göre oldukça mütevazi ve ev tipi bir kitaplık…

“ÖĞLEDEN SONRA HAREKETLENME VARDI” DEMİŞTİ

Erdoğan’ın fotoğraftaki rahat tavrı da dikkat çekiyor. Oysa Erdoğan, 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklamada “Öğleden sonra bazı hareketlenmeler vardı” demişti. Ayrıca Org. Yaşar Güler’in verdiği ifadede de bu detay yer almıştı. Güler, Hakan Fidan’ın Erdoğan’ın koruma müdürünü arayarak, “Cumhurbaşkanı’na bir saldırı olursa yeterli adamın ve silahın var mı?” diye sormuştu.

SOSYAL MEDYADA DA TARTIŞMA KONUSU OLDU

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yorum yapan eski AKP Milletvekili Feyzi İşbaşaran, “Gündüz dese anlarız. Özellikle gece diyor. Yani, darbeden haberi var. Ortalık toz duman, ama O çok rahat.İş, anlaşılmaz hal aldı!” ifadelerini kullandı.

İşbaşaran ayrıca, “Bu oda, bir otel veya villanın odasına benzemiyor. Bir evin çocuk odası olduğu kütüphaneden anlaşılıyor.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Grand Yazıcı Turban Otel’deydi. Oteldeki bir villada tatilini geçiren Erdoğan, İstanbul ve Ankara’dan bazı askeri grupların darbe girişiminde olduğunun anlaşılması üzerine açıklama yaparak halkı sokaklara çıkmaya çağırmıştı. Açıklamanın ardından helikopterle otelden ayrılan Erdoğan, İstanbul’a dönmüş, Erdoğan’ın, otelden ayrılmasının ardından darbeci askerler oteli basmıştı.